XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

W tym roku szkolnym w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki gościliśmy online Panią profesor Jadwigę Sołoducho z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, która poprowadziła wykład na temat „Inteligentna Automatyzacja – Roboty”. W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się, że dzięki inteligentnej automatyzacji możemy skoncentrować się na przewidywaniu, analizie i opracowywaniu strategii. Możemy tworzyć, współpracować, wchodzić w interakcje częściej i z zwiększą energią niż kiedyś.

Również online gościliśmy Panią doktor Marię Stasiuk-Wacławczyk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, która podczas wykładu „Jak żyć i jak się uczyć, żeby się nauczyć” przedstawiła uczniom mechanizmy molekularne uczenia się i tworzenia pamięci, a także ich związek ze stylem życia i metodami uczenia się.

Natomiast Panie doktorantki Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej Kinga Halicka i Agnieszka Ciesiołkiewicz przygotowały dla młodszych uczniów filmik „Magia chemii dla najmłodszych”. Młodsi uczniowie mogli zobaczyć efektowne i kolorowe doświadczenia.

Anna Michałowska