Działania w projekcie MultiSport

WYCIECZKA ROWEROWA

Nauczyciele wychowania fizycznego też postanowili się włączyć w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski z dwoma akcjami prowadzonymi we wrześniu. Pierwsza to 100 km na bieżni a druga to 100 km przejechana na rowerach przez poszczególne klasy.Dzisiaj 13 września po czterech uczniów z najstarszych klas przejechało dystans 25 km do Grodowca co dało w sumie 100 km przejechane przez daną klasę.  Gratulujemy uczniom choć nie było łatwo na trasie.

Opracował:  Jarosław Blida

Galeria zdjęć:

II RUNDA MULTISPORT

W trosce o prawidłowy rozwój swoich uczniów, nasza szkoła podjęła wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Już w ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do Rundy I, której głównym punktem jest multimedialny test sprawności EuroFit+. Test składał się z dziewięciu różnych stacji, takich jak bieg wahadłowy, siła ścisku, czy zwis na drążku, które pomagają ocenić poziom sprawności fizycznej. Nie były to jednak zwykłe ćwiczenia. Program ASM niesie za sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. W warstwie fabularnej dzieci pokonywały pomocników galaktycznego gangstera – Złego Zła świetnie się przy tym bawiąc. Na czas trwania testów sala gimnastyczna zamieniła się w plan gry multimedialnej, w której uczniowie zdobywając kolejne poziomy, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu. Są potwory, telewizory z animacjami, a nawet kosmiczna rakieta. Wszystko po to, by zachęcić najmłodszych do ruchu.

Turniej ASM to nie tylko zabawa. Wszyscy uczestnicy programu mają jeden wspólny, bardzo ważny cel –  wpisanie codziennego ruchu w DNA szkół i wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się.

Zespół ASM wraca do naszej szkoły po upływie sześciu miesięcy od Rudny I, aby ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe. Runda II to czas by zmierzyć się nie tylko z innymi szkołami, ale przede wszystkim ze swoimi wynikami z Rudny I!

W naszej  szkole  Runda II startuje już od 17 września W Rundzie I cała szkolna drużyna spisała się na medal. Uczniowie dzielnie walczyli z wyzwaniami sportowymi, dlatego mamy nadzieję, że teraz równie ambitnie przystąpią do kolejnego zadania.

Oczywiście serdecznie zapraszamy rodziców do kibicowania swoim pociechom. Harmonogram uczestnictwa przekażą wychowawcy poszczególnych klas.

 

9) Turniej Rodzinny dla klasy drugiej i klas trzecich

14 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się Turniej Rodzinny dla klasy drugiej i klas trzecich. Rywalizacja, dobra zabawa i postawa fair play była widoczna w każdej konkurencji. Dzieci i rodzice bawili się razem startując w różnych konkurencjach. Sprawdziliśmy jak szybko biegają rodzice , ale również czy potrafią ubić pianę z białek oraz zetrzeć na tarce marchewki. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, widząc jak mama, tata, brat czy siostra świetnie się bawią i zdobywają punkty dla klasy. Po skończonych konkurencjach klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody sponsorowane przez Pana Radosława Stacha przy współpracy z KGHM. Zabawa była przednia, frekwencja dopisała w większości klas. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku kolejne klasy wezmą udział w tej wspaniałej zabawie i stanie się to tradycją naszej szkoły.

Koordynator turnieju

Julita Wójcik

Galeria zdjęć:

8) Kolejne spotkanie w ramach projektu

Kolejne spotkanie z cyklu RODZIC – DZIECKO – NAUCZYCIEL realizowane w ramach programu „Aktywne Szkoły Multisport” miało miejsce 6 czerwca br. Uczniowie z klasy VA wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcą spotkali się aby aktywnie spędzić wtorkowe popołudnie. Uczestnikom spotkania zaproponowano dwie gry rekreacyjne „Palanta” i „Kwadranta”. Dzieci zadecydowały, że chcą zagrać przeciwko swoim rodzicom.  Zarówno w jednej jak i w drugiej grze zwycięzcami zostali – RODZCE! Na szczęście nikt nie czuł się przegranym.  Była cała masa zabawnych sytuacji, a uśmiech towarzyszył  wszystkim graczom. Mimo zmęczenia wszyscy wytrwali do końca spotkania. Wspólna zabawa była wspaniałą okazją do integracji. Nauczyciele mieli okazję poznać swoich uczniów z nieco innej perspektywy.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za dużą frekwencję oraz pomoc w przygotowaniu poczęstunku!

Zapraszamy serdecznie na kolejne „aktywne” spotkania!

I. Bartczak, B. Mastej-Zaorska