Nie tylko Zielona Szkoła

Dokumenty dotyczące udziału dziecka w Zielonej Szkole w roku szkolnym 2019/2020- załączniki do pobrania w formacie pdf po kliknięciu na link:

Oferta: Oferta – Świeradów Zdrój

1) REGULAMIN ZIELONEJ SZKOŁY

2) ZAŁ. NR 1 – KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA

3) ZAŁ. NR 2 oświadczenie rodziców

4) ZAŁ. NR 3 – Fundacja_RODO

5) RODO – zielona szkoła – wzór dla szkoły

1) Zielona Szkoła

We wrześniu uczniowie klas trzecich wyjechali do Ustki na Zieloną Szkołę. Podczas pobytu nad morzem dzieci miały możliwość poznania miasta, jego historii, zwiedzenia najciekawszych zabytków. Trzecioklasiści aktywnie doświadczali piękna przyrody korzystając z licznych wycieczek. Wzbogacali swoją wiedzę i słownictwo o nowe pojęcia związane z obszarem Pomorza.  Uczestniczyli w pokazie karmienia fok i treningu medycznym w Dolinie Charlotty. Uczniowie wzięli aktywny udział w lekcji kaszubskiej, gdzie poznali kulturę, język, strój, tradycje kaszubskie. Zwiedzili Słowiński Park Narodowy, wydmy: Czołpińską i Orzechową, na tę drugą  dzieci miały możliwość dojechać  ciuchcią. Uczniowie odwiedzili Muzeum Przyrodnicze  w  Smołdzinie i skansen w Klukach ukazujący warunki życia Słowińców. Ciekawą atrakcją dla uczniów była lekcja pszczelarstwa, podczas której dzieci miały możliwość posmakowania miodu i obserwacji szklanego ula z pszczołami. Wielką atrakcją dla dzieci było poszukiwanie na plaży bursztynów. Każdy uczestnik Zielonej Szkoły przyjechał do domu ze znalezionymi samodzielnie  bursztynami. Trzecioklasiści miło spędzali czas grając w piłkę na pobliskim boisku, bawiąc się na placu zabaw, a także piekąc kiełbaski podczas integracyjnego ogniska. Będąc nad morzem, które słynie z dobrych ryb uczniowie z zaciekawieniem oczekiwali lekcji rybackiej podczas której poznali najpopularniejsze ryby występujące w Bałtyku. Dzięki sprzyjającej pogodzie codziennie spacerowały nad morze, budowały zamki z piasku, poszukiwały muszelek i bursztynów, wspólnie się bawiły.

Anna Adamowicz