Aktualne konkursy

Konkursy plastyczne 

Termin oddania pracy konkursowej wraz z wymaganą dokumentacją do eliminacji szkolnych określa zwyczajowo nauczyciel plastyki. W roku szkolnym 2022/2023 –  Irena Herba (sala 415 lub 514).

 

Przypominamy:

Na świadectwach szkolnych promocyjnych i świadectwach ukończenia szkoły, w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia, odnotowuje się uzyskane wysokie miejsca nagrodzone lub uhonorowane zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowane co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkół.

Stypendia, o które ubiegają się uczniowie również przewidują kryterium przedstawienia osiągnięć w zawodach i konkursach.

 

KONKURSY PLASTYCZNE

 

Uczniowie, których prace przekazuje szkoła, proszeni są o dołączenie metryk wymaganych przez organizatora konkursów (dokumenty konkursowe również są u nauczyciela) oraz zgłosić pracę w terminie.

 

 

Wykaz aktualnych konkursów – od stycznia 2023 r.

” Plecione, Kręcone”

Dyrekcja oraz nauczyciele fryzjerstwa Technikum nr 2 przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie uprzejmie zapraszają do udziału w konkursie fryzjerskim wszystkich uczniów 8 klas podstawowych organizowanym pod hasłem ” Plecione, Kręcone”, konkurs odbedzie się 20.04.2023r. o godz. 10-00, w świetlicy ZSTiO. Regulamin konkursu w załączeniu.

Sekretarz szkoły Małgorzata Jedlecka

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie
ul. Perseusza 5
67-200 Głogów
76 833 96 34
I edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Nobliści Polscy”.
Zapraszamy do udziału w I Powiatowym Konkursie dla uczniów szkół podstawowych powiatu głogowskiego
NOBLIŚCI POLSCY pod hasłem PORTRETY POLSKICH LAUREATÓW NAGRODY NOBLA NA TLE MIEJSCOWOŚCI W POLSCE,
ZWIĄZANYCH Z ICH ŻYCIEM I DZIAŁALNOŚCIĄ.
Regulamin konkursu w załączeniu.

 

SP3 Regulamin Konkursu Nobliści

 

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane”.
Regulamin na stronie:

 

„Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko.”

Dział Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przez dzieci prac plastycznych lub filmowych inspirowanych obrazami Jana Matejki z zamkowej kolekcji a są to: Batory pod Pskowem, Kazanie Skargi, Rejtan, upadek Polski i Konstytucja Trzeciego Maja.

Naszą ofertę kierujemy do szkół podstawowych, świetlic, domów kultury, bibliotek i ognisk plastycznych. Dokładne informacje na temat zadania konkursowego, zasad uczestnictwa oraz regulamin wraz z załącznikami znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. https://www.zamek-krolewski.pl/strona/1713-zamek-w-dzieciecej-wyobrazni-tu-mowi-matejko-konkurs-plastyczny

Zachęcamy także do obejrzenia krótkiej relacji z gali podsumowującej zeszłoroczną edycję konkursu. https://www.youtube.com/watch?v=fz20sEvghmk

ZAPRASZAMY J

Wojciech Siwek,Asystent,Dział Edukacji,Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej, pl. Zamkowy 4, 00-277 Warszawa, tel. kom. 519549316

 

„Eko Konkurs”

Zapraszamy dzieci z Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych do udziału w II Ogólnopolskim Eko Konkursie, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Płocku, objętym honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego.

W załączniku przesyłam:

1.      Regulamin konkursu

2.      Załącznik nr 1 Karta zgłoszenia

3.      Załącznik nr 2 Metryczka

4.      Plakat.

Prace należy przesłać do dnia 10 kwietnia 2023 r. na adres e-mail: eko_komiks_sp14plock@sp14plock.edu.pl .

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Komiszke

Szkoła Podstawowa nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku

al. Stanisława Jachowicza 20

09-402 Płock

Karta zgłoszenia_załącznik nr 1

Konkurs ekologiczny_regulamin

Metryczka_załącznik nr 2

  1. Konkursy: fotograficzny i literacki”(Pod)różne historie”.

Tematem konkursu jest podróż we wszystkich jej aspektach, zarówno pojmowana sensu stricte jako wyprawa, zwiedzanie jak i wędrówka symboliczna, podróż przeżyta w wyobraźni.Prace oceniane będą wkategoriach:uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej. W szkole zgłaszamy prace do końca lutego 2023r.z kartami pobranymi od nauczyciela plastyki lub polonisty.Organizatorzy:Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku,Towarzystwo Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku. Regulamin na stronie internetowej:

https://www.mdk.bialystok.pl/index.php/interdyscyplinarne/3709-ogolnopolski-konkurs-literacko-fotograficzny-pod-rozne-historie

2. II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Podkowińskiego, organizowanym przez Zespół Szkół im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi. Temat II edycji Konkursu brzmi: Barwne pejzaże ogrodowe   inspirowane obrazem Władysława Podkowińskiego ›› Dzieci w ogrodzie‹‹”.

Format pracy: A3. Wykonanie pracy w technice rysunkowej (tusz, kredka) lub malarskiej(pastele olejne, farby: plakatowe, akrylowe, akwarelowe, temperowe, itp.).

3. VI edycja konkursu „W ułamku sekundy” w tym roku odbywa się pod hasłem: „Martwa natura”. Organizatorem konkursu jest MDK „Dom Harcerza” w Krakowie. Celem tegorocznej edycji konkursu „W ułamku sekundy – Martwa natura” jest inspirowanie się dziełami niderlandzkich malarzy z XVII wieku i utrwalenie na fotografii zgodnie z definicją martwej natury zbiorów stałych, nieożywionych obiektów ułożonych w kompozycje. Zdjęcia przekazujemy w szkole do końca marca 2023 z kartami pobranymi od nauczyciela plastyki.Każdy autor może nadesłać 3 różne kompozycje.Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku od 7 do 19 lat. Informacje i regulamin także na: https://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/1131-konkurs-w-ulamku-sekundy-martwa-natura

4.„Kot, książka i jaorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Galla Anonima w Głogowie. Regulamin na stronie: https://www.mbp.glogow.pl Prace składamy w siedzibie biblioteki do 28 lutego 2023r.

5. Konkurs plastyczny pn. „Bezpieczne Ferie”. Organizator:Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach corocznej Ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku.” ogłasza konkurs dla dzieci z Dolnego Śląska. Praca musi stanowić pracę autorską, która nie była nagradzana w innych konkursach. Opracowaną w formatach A4 lub A3 pracę należy przesłać w formie elektronicznej na adres borowicz@wr.policja.gov.pllub osobiście dostarczyć do Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław w terminie do 5 marca 2023 r.

Informacje na stronie:    https://dolnoslaska.policja.gov.pl

6. Do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych3 edycja Konkursu Plastycznego „Saperzy są fajni” Organizatorzy: Klub Batalionowy oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie. Technika dowolna, format A3. Temat służby saperów w kontekście historycznym lub współczesnym. Szkoła – prace do 20 marca 2023 r., w Klubie Garnizonowym składamy osobiście do 31 marca 2023 r.

7. Szkoła Podstawowa nr 108 im. Juliana Tuwima we Wrocławiu organizuje Ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce sportowej ,,Piłkarz Mundialu Katar 2022”, którego celem jest m.in. przybliżenie sylwetki zawodnika uczestniczącego w Mistrzostwach Świata w Katarze 2022, popularyzacja piłki nożnej oraz wydarzenia sportowego, eksponowanie umiejętności oraz zainteresowań plastycznych uczestników konkursu, pobudzenie zainteresowania sportem w tym propagowanie zdrowego stylu życia oraz poznawanie i akceptacja różnych kultur.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej organizatora pod adresem: https://sp108.edu.pl/zaproszenie-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-o-tematyce-sportowej-pilkarz-mundialu-katar-2022/

 

8. Szkoła Podstawowa nr 341 w Warszawie organizuje dla uczniów klas VII i VIII, ogólnopolski konkurs pn. „Skrzydlaci Rycerze w Bitwie o Anglię. Historia żołnierzy z Dywizjonu 303”, którego celem jest m.in. upamiętnienie walki i postawy polskich lotników z Dywizjonu 303, uczczenie pamięci niepokonanych w boju bohaterów walczących o wolność ojczyzny, zainteresowanie uczniów historią II wojny światowej, rozwijanie poczucia własnej tożsamości narodowej, kształtowanie postaw patriotycznych uczniów oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności poszukiwania informacji.

Zmagania konkursowe są przewidziane w trzech obszarach tematycznych: Konkurs literacki, multimedialny i plastyczny.Termin składania prac w SP341 mija 30 kwietnia 2023 r.

Więcej szczegółowych informacji wraz z Regulaminami poszczególnych obszarów konkursu można odnaleźć na stronie internetowej Organizatorów pod adresem: www.sp341.edupage.org

 

9. KONKURS PLASTYCZNYorganizuje PCPPPiDN w Głogowie oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. „Wielkanocne pisanki”dla uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymiszkół podstawowych (klasy I-III i IV-VIII).

Przedmiot konkursu:przestrzenne, dowolnej wielkości PISANKI i JAJKA WIELKANOCNE, wykonane i zdobione różnymi technikami.

Kryteria oceny:        

– oryginalność pomysłu,inwencja twórcza,
– dobór i wykorzystanie materiałów i technik plastycznych,
walory plastyczne ( kompozycja, kolorystyka),

zgodność z tematem i  regulaminem.

Regulamin i karty zgłoszeń do pobrania pod adresem:

https://odm.pcpppidn.eu/konkursy-rok-szkolny-2022-2023/

 

 

 

Konkursy ekologiczne prowadzone na terenie Gminy Miejskiej Głogów

Rozpoczęty 1 października 2018r. konkurs „ Zostań Mistrzem Segregacji ”  trwa nadal.

Do udziału w nim zapraszamy przedszkolaków  i uczniów wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Miejskiej Głogów.

Konkurs obejmuje segregację surowców wtórnych, które powstają w gospodarstwach domowych w zakresie:

  • małe elektroodpady
  • nakrętki plastikowe
  • makulatura,
  • baterie
  • puszki aluminiowe

Zebrane surowce  należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych(PSZOK) przy ul. Przemysłowej 7A lub  ul. Transportowej 6.

Koordynator konkursu:

Izabela Bauć
Wydział Ochrony Środowiska
Dział Gospodarki Odpadami Komunalnymi
u. Poczdamska 1

Telefon – 76 853 38 14

Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta Głogowa i GPK-SUEZ Głogów Sp. z o.o.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i uczniów wszystkich placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miejskiej Głogów.

Szczegóły konkursu wregulamin-zostan-mistrzem-segregacji