wiat pełen miłości i jedności to temat tegorocznej edycji konkursu kreatywnego ArtInPost! |
Zaprojektuj grafikę na Paczkomat InPost i zainspiruj innych do przekazywania sobie pozytywnych emocji. |
W tym roku do zabawy zapraszamy również najmłodszych artystów. Stworzyliśmy specjalną kategorię ArtInPost Junior, w której udział mogą wziąć dzieci od 5 do 15 roku życia. Sztuka jest przecież dla wszystkich! Tak jak nasze Paczkomaty. 😉 |
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu kontynując założenia wojewódzkiej koncepcji Programu Profilaktycznego pn. „Bezpieczny Junior” zorganizował konkurs dedykowany dzieciom i młodzieży, który realizowany jest we współpracy z wrocławskim „Kolejkowem”.
Celem głównymi konkursu jest edukacja w ramach bezpiecznych zachowań, propagowanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych relacji międzyludzkich, zaangażowanie dzieci i młodzież w twórcze działania. Celami pośrednimi jest edukacja z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w komunikacji, na stoku, podczas letnich wakacji (…).
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest stworzenie pracy plastycznej (technika artystyczna dowolna) na temat zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa powszechnego. Praca plastyczna winna
w swej treści nawoływać do przestrzegania zasad w zakresie prawidłowych postaw społecznych, elementami prac mogą być również autorskie porady dzieci, które pozwolą unikać niebezpieczeństw
i zagrożeń, mogący wystąpić w różnego rodzaju codziennych sytuacjach.
Zachęcamy do uczestniczenia, konkurs rozpoczął się 1 kwietnia 2022 r. i trwa do końca maja 2022 r. Wszystkie nadesłane prace wezmą udział w konkursie, na zwycięzców czekają nagrody.
W załączeniu:
“Barwne pejzaże ogrodowe inspirowane obrazem Władysława Podkowińskiego ››Dzieci w ogrodzie‹‹”.
Termin dostarczenia prac- 29 kwietnia 2022, finał i wręczenie nagród – 20 maja 2022.W załącznikach Regulamin i plakat.Zapraszamy na stronę Konkursu.
Ogólnopolski Konkurs im.Władyslawa Podkowińskiego
Strona ta będzie źródłem informacji dotyczących przebiegu i wyników konkursu, ale też miejscem eksponowania Instytucji, Organizacji, Mediów i Osób, wspierających naszą inicjatywę.
Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2022.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o poinformowanie uczniów o konkursie i udostępnienie o nim informacji w dostępnych Państwu źródłach, m.in. na stronach internetowych szkół, w mediach społecznościowych (Facebook itp.).
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety graficzne, dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Prace można przesyłać do dn. 31 maja 2022 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 września 2022 r.
Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie LINK – KONKURS.
Galerię z pracami uczestników opublikujemy na fanpage’u MEDIACJA na portalu Facebook.
Zachęcamy do udziału w naszych konkursach! W tym roku tematyką są pożegnania, które szczególnie w obecnym czasie wielu wymiarach naszego życia są aktualne. Pożegnania z przyjacielem, pożegnania z dzieciństwem, z rodziną przed wyjazdem na letni obóz, z ukochanym zwierzakiem, czy też – pożegnania na zawsze….
Dzieci na pewno znajdą kreatywny sposób przekazania swoich przemyśleń w dowolnej formie: rysunku (technika dowolna), prezentacji multimedialnej, opowiadania, wiersza, eseju, bajki, fotografii, filmiku…
Szczegółowe regulaminy zamieszczone są na stronie: www.paxetbonum.pl i w załączniku.
Prace literackie, fotograficzne, multimedialne, prosimy nadsyłać na adres:tobiasz.festiwal@wp.pl . Jeśli praca multimedialna jest w wyjątkowo dużym formacie, można przesłać pocztą na poniższy adres lub przesłać poprzez WeTransfer. Prace plastyczne i filmowe – pocztą na adres: Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Kraińskiego 1, 50-153 Wrocław. Jeśli obecna sytuacja uniemożliwi tradycyjną wysyłkę prac plastycznych i filmowych, prosimy o przesłanie doskonałej jakości fotografii pracy na powyższy adres mailowy.
Uczniowie mogą swoje prace konsultować zdalnie z nauczycielem danego przedmiotu lub przesłać bezpośrednio do organizatora. Oprócz przyjemności, jaką może być dla dziecka wykonanie pracy, bierze ono udział w konkursie, a więc ma szansę dołączyć do grona naszych laureatów, którzy zostaną nagrodzeni oraz uzyskają punkty rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych.
Patronat nad konkursami od lat sprawuje Prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewoda Wrocławski, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu.
https://sp3.glogow.pl/wp-content/uploads/2022/03/2021-PB-P.G.KONKURS-RECYTATORSKI-1.doc
KONKURS-FILMOWY-I-FOTOGRAFICZNY-2.doc
Informujemy, że Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Stowarzyszenie
Oświaty i Wychowania we Wrocławiu oraz Rodzina Rodła – Wrocław organizują
dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych III Ogólnopolski i
Polonijny Konkurs Plastyczny na projekt kartki pocztowej o tematyce
patriotycznej „Prawdy Polaków spod Znaku Rodła Katechizmem Narodowym Polaków
w XXI w.”
Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja Pięciu Prawd Polaków spod Znaku
Rodła ogłoszonych 6 marca 1938 r. w Berlinie, kształtowanie wartości i
postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, budowanie świadomości
lokalnej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży szkolnej z terenów polskich
Ziem Zachodnich i Północnych, oraz rozwijanie umiejętności i zainteresowań
plastycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Ostateczny termin nadsyłania lub osobistego złożenia prac konkursowych
organizator ustalił na dzień 20 kwietnia 2022 r.
Termin szkolny 10.04
Regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie
internetowej pod adresem: <https://www.rodzinarodla.pl/>
www.rodzinarodla.pl
VII Edycja konkursu Plastyczno – Historycznego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.
Termin szkolny 20.04.
VII-edycja-konkursu-Plastyczno-Historycznego-Zolnierze-Wykleci-Bohaterowie-Niezlomni.
Termin do 20.04. Prace należy składać u nauczyciela plastyki.
1 Konkurs-plastyczny-moj-ulubiony-bohater.
Dział Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie serdecznie zaprasza uczniów klas 1-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym
Zamek w dziecięcej wyobraźni. Zamek i jego dzieje.
Loading...
Konkurs jest skierowany do szkół, domów kultury, bibliotek, ognisk plastycznych itp. instytucji. Nadesłane prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3 i 4-6.
Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu przez uczestników własnej wizji Zamku, jego historii, ważnych wydarzeń lub życia codziennego w dowolnie wybranym momencie z jego wielowiekowej historii.
Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wezmą udział w zamkowej grze terenowej, która będzie niecodzienną okazją do poznaniu Zamku, jego dziejów oraz spotkania z żywą historią.
Dokładne informacje na temat konkursu, jego zasad, regulamin oraz materiały dla uczestników możecie Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce konkursowej:
Tutaj > https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/konkurs
Zaproszenie filmowe > https://youtu.be/fTLbalEo2lE
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do koordynatora konkursu – Wojciech Siwek kontakt: wsiwek@zamek-krolewski.pl
Tel. 22 35 55 519 lub 519 549 316
Serdecznie zapraszamy także do odwiedzania naszej zakładki edukacyjnej na stronie internetowej Zamku, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje o wszystkich naszych programach stacjonarnych dla szkół, nauczycieli i indywidualnych zwiedzających
> https://www.zamek-krolewski.pl/strona/649-edukacja
Zapraszamy do obserwowania naszych edukacyjnych profili na FB lub Instagramie
@EdukacjaZamekKrolewskiwWarszawie
https://www.facebook.com/EdukacjaZamekKrolewskiwWarszawie
edukacjazamekkrolewskiwarszawa
https://www.instagram.com/edukacjazamekkrolewskiwarszawa/
Termin szkolny 20.04
Zachęcamy do udziału w konkursie. W tym roku motem przewodnim jest „Drzewo pozbawione korzeni upada, człowiek też”. Andrzej Majewski
Dzieci na pewno znajdą kreatywny sposób przekazania swoich przemyśleń w dowolnej formie: rysunku (technika dowolna), prezentacji multimedialnej, opowiadania, wiersza, eseju, bajki, fotografii, filmiku…
Szczegółowe regulaminy zamieszczone są na stronie: www.paxetbonum.pl i w załączniku.
Prace literackie, fotograficzne, multimedialne, prosimy nadsyłać na adres:tobiasz.festiwal@wp.pl
Jeśli praca multimedialna jest w wyjątkowo dużym formacie, można przesłać pocztą na poniższy adres lub przesłać poprzez WeTransfer. Prace plastyczne i filmowe – pocztą na adres: Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Kraińskiego 1, 50-153 Wrocław. Jeśli obecna sytuacja uniemożliwi tradycyjną wysyłkę prac plastycznych i filmowych, prosimy o przesłanie doskonałej jakości fotografii pracy na powyższy adres mailowy.
Oprócz przyjemności, jaką może być dla dziecka wykonanie pracy, bierze ono udział w konkursie, a więc ma szansę dołączyć do grona naszych laureatów, którzy zostaną nagrodzeni oraz uzyskają punkty rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych.
Patronat nad konkursami od lat sprawuje Prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewoda Wrocławski, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu.
Warto zachęcić dzieci i młodzież do rozwijania talentów i pożytecznego spędzenia czasu.
KONKURS-FILMOWY-I-FOTOGRAFICZNY
MCK w Legnicy serdecznie zaprasza Państwa wychowanków do udziału w konkursach: „Maluchy lubią wiersze” dla klas I – III SP ,”Kartka Wielkanocna” i „W magicznym lesie” oraz przypomina o konkursie teatralnym – Wiosenne Spotkania z Teatrem 1 Aktora.
Konkurs dla klas 1-3 – termin niech ustala nauczycielki tych klas.
REGULAMIN__Konkursu_Recytatorskiego_Maluchy_lubia_wierze-2022
REGULAMIN_Dolnoslaskiego_Konkursu_Plastycznego_W_magicznym_lesie-2022
REGULAMIN_Teatr_Jednego_Aktora-1
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie serdecznie zaprasza do uczestnictwa w VII Powiatowym Konkursie Fotograficznym uczniów klas 1-8. Regulamin i karta zgłoszenia dostępna jest w formie elektronicznej na stronie
Prace należy dostarczyć do SP2
REGULAMIN-VII-POWIATOWEGO-KONKURSU-FOTOGRAFICZNEGO-2022
Zaproszenie-Powiatowy-Konkurs-Fotograficzny-2022
Serdecznie zapraszamy uczniów z całej Polski ze szkół podstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony polski sportowiec 2021 r. „ IV edycja.
Konkurs objęty jest honorowym patronatem Kuratora Dolnośląskiego, Starosty Powiatu Strzelińskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin.
Termin szkolny 15.04. prace należy składać u na-li plastyki.
Regulamin oraz dokumenty w załącznikach.
REGULAMIN-OGOLNOPOLSKIEGO-Konkursu-Moj-Ulubiony-Polski-Sportowiec-2021
Szkoła Podstawowa nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Puławach serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz wychowanków placówek kulturalno – oświatowych do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane”.
Konkurs przeprowadzany jest w 101. rocznicę urodzin wielkiego poety. Jako placówka, nosząca imię tego wybitnego poety, czujemy się zaszczyceni, mogąc upamiętnić jednego z najwybitniejszych polskich twórców, poetę pokolenia Kolumbów, powstańca warszawskiego, wielkiego Polaka.
Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem przez:
– Ministra Edukacji i Nauki,
– Marszałka Województwa Lubelskiego,
– Lubelskiego Kuratora Oświaty,
– Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie,
– Prezydenta Miasta Puławy.
Patronat medialny objęły:
– TVP 3 Lublin,
– Dziennik Wschodni,
– Radio Impuls,
– To Nasz Region,
– LPU 24.pl, LPU radio, LPU telewizja, iPulawy.pl.
Głównymi celami konkursu są: poznawanie i popularyzowanie twórczości
i życiorysu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń, w tym z okresu II wojny światowej i okupacji, a także uczczenie sto pierwszej rocznicy urodzin poety. Zadaniem uczestników jest zilustrowanie wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.
Szczegóły procedury konkursowej oraz zasady uczestnictwa określają treści zawarte w regulaminie konkursu oraz w dostępnych do pobrania załącznikach. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie pracy konkursowej wraz z dołączonymi, czytelnie wypełnionymi formularzami.
Informacje na temat konkursu oraz plakaty do pobrania znajdują się
w załącznikach.
Termin nadsyłania prac : 1 marca – 30 kwietnia 2022r.
Termin szkolny 20.03. prace należy składać u na-li plastyki.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
REGULAMIN-II-Ogolnopolskiego-Konkursu-Plastycznego
Zalacznik-nr-2-Zgoda-na-przetwarzanie-danych-osobowych
Zalacznik-nr-3-Obowiazek-informacyjny
Pierwsze koty za płoty” – konkurs literacko – plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z Głogowa i powiatu głogowskiego.
Każdy kot jest wielkim indywidualistą. Cechuje go niezależność i chodzenie własnymi drogami. Jest też bohaterem wielu przysłów i przesądów, zakorzenionych niemal we wszystkich kulturach naszego globu.
Z okazji Światowego Dnia Kota zapraszamy naszych młodszych czytelników do udziału w literacko – plastycznej zabawie z kotem w roli głównej. Sięgnijcie po książki, przypomnijcie sobie przysłowia związane z kotami i stwórzcie niepowtarzalną pracę plastyczną z motywem kota!
Zasady uczestnictwa:
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z Głogowa i powiatu głogowskiego.
-
Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie jednej pracy plastycznej wraz z jedną sztukąkarmy dla zwierząt.
-
Związana z tematem ilustracja powinna być wykonana własnoręcznie i wcześniej niewykorzystana w innych konkursach.
-
Należy wykonać ją w formacie A4 lub A3, dowolną techniką ( np. ołówek, pastele, farby, wycinanki, collage, grafika, wydzieranki itp.), ze szczególnym uwzględnieniem estetyki wykończenia pracy konkursowej.
-
Jury przy ocenie prac będzie brało pod uwagę zgodność z tematyką, jakość wykonania, wrażenia wizualne, oryginalne podejście do tematu.
-
Prace nie spełniające wytycznych Konkursu, nie będą rozpatrywane.
-
Dostarczone /nadesłane prace, nie będą zwracane autorom.
-
Decyzje komisji konkursowej są ostateczne.
Prace konkursowe, wraz z kartą zgłoszenia i karmą należy dostarczyć w terminie do dnia 26 lutego 2022 r. do Działu Dziecięco-Młodzieżowego MBP w Głogowie.
UWAGA!! WAŻNE!
Każda praca konkursowa musi posiadać dokładne informacje o autorze oraz zgodę na przetwarzanie danych, należy więc KONIECZNIE dostarczyć pracę wraz z kartą zgłoszenia – oświadczenie udziału do pobrania ze strony MBP ( lub z załącznika).
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria I – klasy I-III szkoły podstawowe
Kategoria II – klasy IV – VIII
Prace zgłoszone na konkurs zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w MBP. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez bibliotekę a zebrana karma przekazana przedstawicielowi schroniska dla zwierząt ,,Amicus”.
Termin nadsyłania prac 26.02.2022r.
Ogłoszenie wyników 2.03.2022 r.
Dział Dziecięco- Młodzieżowy zaprasza i poleca!
Prace wraz z metryczką należy dostarczyć do Miejskie Biblioteki zgodnie z terminem.
Pozdrawiam 😊
Z uwagi na trwające ferie zimowe do 28 lutego br. został przedłużony termin nadsyłania prac w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”. Przedsięwzięcie organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej, która będzie przedstawiała zmiany, jakie w parkach narodowych dokonały się dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych oraz o Funduszach Europejskich. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI.
Wsparciem w przygotowaniu prac plastycznych mogą być filmy edukacyjne o parkach narodowych dostępne na stronach:
- https://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oi9lgMgjpHF4zsj-vgr2_G
- https://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oHZO40PNcq2Ub5avwdW_Fb
Na zwycięzców czekają nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do wybranego parku narodowego dla całej klasy, której uczeń zdobył pierwsze miejsce. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” (Program Infrastruktura i Środowisko).
Szczegóły konkursu można znaleźć w regulaminie dołączonym do wiadomości oraz na stronie https://www.pois.gov.pl/strony/o-programie/poiis-dzieciom/parki-narodowe-konkurs-plastyczny/przedluzamy-konkurs-plastyczny-dla-szkol/.
Prosimy o przekazanie tej wiadomości nauczycielom i uczniom z Państwa placówki.
Zachęcamy do udziału!
Termin przedłużony do 21.02
Załączniki:
- Oświadczenie szkoły
- Zgoda rodzica/opiekuna prawnego
- Promocja parków narodowych jako marki – informacja o projekcie
- Regulamin konkursu
- Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego
Informujemy, że Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu – oddział Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy organizuje konkurs historyczny pn. „Mój Przyjaciel Saper” dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego.
Szczegółowe informacje zawiera Regulamin konkursu, będący załącznikiem do niniejszej wiadomości.
Termin szkolny 22.02. Prace należy od nauczyciela plastyki
II konkurs ogólnopolski „ Moja Wymarzona Złota Rybka”.
Organizatorem konkursu jest nasze drugie Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej.
ZASADY PODOBNE
Każda osoba biorąca udział w konkursie wykonuje:
– tylko jedną pracę w formacie A4
– przy wykorzystaniu dowolnej techniki płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyłączeniem technik nietrwałych, komputerowych oraz przestrzennych).
UWAGA: Teraz dostępna również forma wysyłki prac indywidualnych poprzez skrypt ON-LINE dostępny na stronie https://www.uschabinskiej.pl/muzeum-zlotej-rybki/
Szczegółowe informacje oraz pozostałe wymogi znajdą Państwo w Regulaminie konkursu dostępnym w załączniku.
Za wykonaną pracę plastyczną każdy uczestnik otrzyma wraz z Dyplomem bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki.
Natomiast w trzech kategoriach wiekowych przyznana będzie:
Nagroda Główna, tj:
Bezpłatny wstęp całej grupy/klasy Laureata konkursu do Muzeum Złotej Rybki + jednodniowy pobyt (z możliwością noclegu) oraz wyżywieniem
w ośrodku wypoczynkowym „u Schabińskiej Krzemienna nad Sanem”.
W załączniku przesyłamy plakaty konkursowe w formatach A3 i A4.
Termin nadsyłania prac: 11.03.2022 r.
Regulamin konkursu w załączeniu.
Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 510-925-000.
E- mail: krzemienna@uschabinskiej.pl
https://www.uschabinskiej.pl/muzeum-zlotej-rybki/
Serdecznie zapraszamy!!!!
Termin szkolny 01.03. Prace należy od nauczyciela plastyki
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKI KONKURS ”JAK STRAŻACY POMAGAJĄ ”,
KTÓREGO ORGANIZATORAMI SĄ FUNDACJA HONOR POMAGANIA DZIECIOM,
Termin szkolny 20.02 – prace należy przynosić do nauczyciela plastyki
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKI KONKURS ” BYĆ JAK ONA ”,
KTÓREGO ORGANIZATORAMI SĄ FUNDACJA HONOR POMAGANIA DZIECIOM,
Termin szkolny 24.01. Prace należy oddać do nauczyciela plastyki
Tematem konkursu jest podróż we wszystkich jej aspektach, zarówno pojmowana sensu stricte jako wyprawa, zwiedzanie jak i wędrówka symboliczna, podróż przeżyta w wyobraźni.
Prace oceniane będą w trzech kategoriach:
– I kategoria: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej
– II kategoria: uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej
– III kategoria: uczniowie szkół ponadpodstawowych, młodzież do 26 roku życia.Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 19.03.2022 r.
Formularz zgłoszenia na konkurs literacki
Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 2.04.2022 r.
Formularz zgłoszenia na konkurs fotograficzny
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 29 kwietnia 2022 roku w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku, ul. Warszawska 79a. W przypadku zmiany obostrzeń sanitarno-epidemicznych uniemożliwiających organizację wydarzeń kulturalnych podsumowanie konkursu odbędzie się on-line, o czym laureaci zostaną powiadomieni odpowiednio wcześniej.
Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie oraz na stronie internetowej MDK: https://www.mdk.bialystok.pl/index.php/interdyscyplinarne/3438-ogolnopolski-konkurs-literacko-fotograficzny-pod-rozne-historie
Uczniowie wysyłają swoje prace samodzielnie samodzielnie do organizatora konkursu.
Uczniowie wysyłają swoje prace samodzielnie samodzielnie do organizatora konkursu.
Zapraszamy do udziału w konkursach – plastycznym „Maska Karnawałowa” oraz Piosenki Dziecięcej „DZIECIOPIEWY”.
Do 14 lutego 2022 r. trwa konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”.
Przedsięwzięcie organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej, która będzie przedstawiała zmiany, jakie w parkach narodowych dokonały się dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych oraz o Funduszach Europejskich. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI.
Wsparciem w przygotowaniu prac plastycznych mogą być filmy edukacyjne o parkach narodowych dostępne na stronach:
- https://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oi9lgMgjpHF4zsj-vgr2_G
- https://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oHZO40PNcq2Ub5avwdW_Fb
Na zwycięzców czekają nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do wybranego parku narodowego dla całej klasy, której uczeń zdobył pierwsze miejsce. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” (Program Infrastruktura i Środowisko).
Szczegóły konkursu można znaleźć w regulaminie dołączonym do wiadomości oraz na stronie
Termin szkolny 26.01. Prace należy oddać do nauczyciela plastyki.
Załączniki:
- Zgoda rodzica/opiekuna prawnego
- Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego
- Promocja parków narodowych jako marki – informacja o projekcie
- Oświadczenie szkoły
- Regulamin konkursu
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pt. Po co słoń trąbę ma.
Jeden słoń, to bardzo dużo, i to nie tylko w kilogramach! Jest to z pewnością największy ssak lądowy, który budzi mnóstwo pozytywnych emocji. Każdemu kojarzy się z ogromnymi uszami i wysoko podniesioną trąbą, która może przynieść tylko szczęście!
Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat oraz do osób z niepełnosprawnościami do 18 lat. Nagrody przyznawane będą w czterech kategoriach: dzieci w wieku 6 -8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami do 18 lat.
Termin nadsyłania prac: 24.02.2022
Rozstrzygnięcie konkursu: 9.03.2022
Wernisaż 18.03.2021 /godz. 13.00/ Galeria Centrum Kultury Agora / wstęp wolny
Na wystawie zostaną przedstawione najciekawsze prace z całej Polski.
Termin szkolny 20.02. Prace należy oddać do nauczyciela plastyki.
Szczegółowy opis konkursu, regulamin i karta zgłoszeń pod adresem:
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na kolaż pn. „Kodowanie kolorem”
Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na kolaż. Podbudowani sukcesem pierwszej edycji, postanowiliśmy znów zorganizować „kolażowe zmagania”. Konkurs skierowany do uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej, młodzieży i dorosłych. Termin nadsyłania prac 28 lutego 2022 r. Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się w załączniku.
Tym razem chcemy zwrócić Waszą plastyczną uwagę na kolor. Spróbujcie rozszyfrować, jakie znaczenie w komunikacji dzisiejszego społeczeństwa ma kolor, który często zastępuje słowa.
Czy można zbudować relacje między człowiekiem a barwą?
Czy udało się to w wiekach wcześniejszych i czy dzisiaj też tak to działa?
Czy barwy mówią nam o wartościach?
Czy kolorem można manipulować?
Czy jest relacja między człowiekiem a barwą?
Jak ważny w kulturach świata jest kolor?
Co kolory mówią w naszych czasach?
Kolor nie jest domeną jedynie artystów, na przestrzeni wieków okazał się zbyt ważny, aby pozostawić go tylko dla sztuki. Kolor jest świetnym nośnikiem informacyjnym. Wykorzystujemy barwy codziennie, społecznie jesteśmy zachęcani do „zabawy kolorem” w kreowaniu osobistej przestrzeni. Kolor jest instrumentem komunikacji wizualnej, jest zjawiskiem ponadczasowym.
Termin szkolny 20.02. Prace należy oddać do nauczyciela plastyki
Kodowanie-kolorem-KONKURS-Regulamin-2.doc
Zapraszamy uczniów Waszej szkoły do konkursu BOMBKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.
Gorąco zapraszam w imieniu organizatorów
Termin szkolny – 23. 11. – przynosimy bombkę do nauczyciela plastyki wraz z załącznikami.
Regulamin konkursu – Bombka Świętego Mikołaja
MCK w Legnicy zaprasza do udziału w Rejonowym Konkursie Kartka Bożonarodzeniowa oraz Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz przypomina o Konkursie Plastycznym Widokówka z Legnicy- termin 15.11. 2021r.
Termin szkolny 20.11 – dostarczyć wraz z metryczką do nauczyciela plastyki
Regulamin konkursu plastycznego – Kartka Bożonarodzeniowa
Regulamin konkursu – Widokówka z Legnicy
Weź udział w konkursie „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.
Zachęcamy do udziału w XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Inicjatywa jest skierowana do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy literackiej, plastycznej lub multimedialnej, która będzie nawiązywała do tematyki przedsięwzięcia. Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2022 r. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.
Założenia konkursu
Celem konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” jest:
- rozwijanie wrażliwości na wartość życia człowieka i promowanie tematyki pro-life,
- zachęcanie młodzieży do twórczego myślenia i rozwijania swoich talentów plastycznych, dziennikarskich, literackich, filmowych,
- kształtowanie umiejętności prezentowania otaczającego świata.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech przedziałach wiekowych:
- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych,
- uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych,
- uczniowie szkół ponadpodstawowych z wyłączeniem szkół policealnych.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy literackiej, plastycznej lub multimedialnej, która będzie nawiązywała do tematyki przedsięwzięcia. Zgłoszenia do udziału można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej organizatora konkursu:
Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2022 r.
Nagrody w konkursie
Na zwycięzców czekają nagrody. Laureaci I, II, III miejsca w każdej z kategorii dla uczniów szkół podstawowych otrzymają upominki rzeczowe, m.in. sprzęt elektroniczny, gry planszowe i książki. Za zajęcie I, II i III miejsca w każdej z kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych przewidziano nagrody pieniężne: miejsce I – 1500 zł, miejsce II – 1200 zł i miejsce III – 900 zł.
Ponadto laureaci otrzymają dyplomy. Dodatkowymi wyróżnieniami dla autorów najciekawszych prac będą publikacje w wydawnictwach pro-life.
Lista laureatów i wyróżnionych w konkursie zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora 28 lutego 2022 r. Prezentacja prac i uroczyste rozdanie nagród nastąpi podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się 19 marca 2022 r. na Jasnej Górze.
Więcej na stronie internetowej konkursu:
Zachęcamy do udziału!
Święty Mikołaj w oczach dzieci
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2021
dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych
Szanowni Państwo,
zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w VII edycji
ogólnopolskiego konkursu plastycznego
„Święty Mikołaj w oczach dzieci”.
W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody.
Łączna pula nagród to 8000 pln.
Nagrody zostaną rozdane w dwóch kategoriach wiekowych
(uczniowie klas I-III oraz IV-VIII).
W każdej kategorii:
I nagroda – 2500 pln,
II nagroda – 1000 pln,
III nagroda – 500 pln.
http://konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl/
O KONKURSIE
1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem jest:
„Święty Mikołaj w oczach dzieci”.
2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 15 listopada 2021 r. wypełniając formularz na stronie internetowej:
www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl
3. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo do 26 listopada 2021 r.
4. Wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia 2021 r
KONTAKT:
Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem
swmikolaj@fsd.lublin.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pn. „Odpoczywaj na wsi”. Konkurs ma promować wśród uczniów wypoczynek na polskiej wsi i kreować pozytywny wizerunek obszarów wiejskich, jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej pokazującej walory naturalne, dziedzictwo kulturowe i kulinarne oraz różnorodność przyrodniczą obszarów wiejskich. Podobnie jak w 2019 roku, konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Etap szkolny zakończy się wyborem sześciu wyróżnionych prac: trzech prac w grupie dzieci z klas 0-III oraz trzech prac z klas IV-VIII i przekazaniem ich do Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w województwie, na terenie którego leży szkoła.
Konkurs rozpocznie się 2 listopada 2021 roku, zakończy – w IV kwartale 2021 r.
szkół na najciekawsze prace plastyczne z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw
Dziecka 2021.
Witamy uczniów naszej szkoły zainteresowanych udziałem
w konkursach przedmiotowych i artystycznych.
W tej zakładce zamieszczane są regulaminy konkursów wraz z załącznikami.
Prosimy o wnikliwe zapoznanie się z ich treścią. Udział w konkursie zgłaszamy do nauczyciela przedmiotu.
Prace plastyczne prosimy przynosić (wraz ze zgodami rodziców) do nauczycieli najpóźniej tydzień przed oficjalnym terminem przekazania do organizatora miejskiego lub powiatowego (w przypadku prac ogólnopolskich, na co najmniej dwa tygodnie przed wysyłką prac do organizatora).
Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
Szkolni koordynatorzy
Poniżej link do bieżących informacji o konkursie:
https://zdolnyslazak.edu.pl/?site=dokumenty
Uwaga! Zmiany w konkursie „Serce Kapsuły Czasu”
Prosimy przeczytać informacje od organizatorów:
W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest potrzeba izolacji i pozostania w domach. Fundacja TworzyMY Kraków pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich pociech. Dlatego proponujemy aby dzieci przygotowały prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.
Prosimy o ogłoszenie informacji o konkursie w Państwa dzienniku elektronicznym lub przesłanie jej do Rady Rodziców. Mamy nadzieję, że opracowanie zadania konkursowego sprawi, że kolejny dzień spędzony w domu na kwarantannie, będzie pełen kolorowych wyobrażeń statków kosmicznych, robotów i latających pojazdów.
Konkur Fotograficzny „Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny”
_V edycja Konkursu Fotograficznego _Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny_
Zadanie konkursowe – Serce Kapsuły Czasu Świat za 100 lat Marzec 2020
Konkurs plastyczny „Świat oczami młodych”
o tematyce wolontariatu na znaczku pocztowym.
Propozycja dla uczniów wieku 7- 19 lat. W załączniku – regulamin. Na podlinkowanej stronie informacje dotyczące organizacji konkursu w czasie kwarantanny:
https://www.oczamimlodych.pl
KONKURS INFORMATYCZNY DLA KLAS VI wymarzony zawód 2020
KONKURS INFORMATYCZNY DLA KLAS VI wymarzony zawód 2020
Konkurs „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”
Zapraszamy uczniów do udziału w XXI edycji konkursu z cyklu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”
przebiegającego w tym roku pod hasłem „(R)ewolucje Ziemi”:
– część plastyczną – do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych,
– część pisemną – kierujemy do młodzieży klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych,
Głównym organizatorem konkursu jest Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.
Oddział Dolnośląski PIG-PIB we Wrocławiu organizuje część regionalną konkursu – dla województw dolnośląskiego i wielkopolskiego.
Konkurs „Orzeł informatyczny” zgłoszenia do nauczycieli informatyki lub edukacji wczesnoszkolnej
https://www.konkursy-delta.
Konkurs na projekt kartki pocztowej „Jesteśmy Polakami”
https___muzeum.wroclaw.pl_wp-content_uploads_2020_01_Regulamin-konkursu
REGULAMIN DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „CZYSTA WODA”
REGULAMIN Konkursu Plastycznego CZYSTA WODA
Konkurs informatyczny:
is_sp_2020 Konkurs informatyczny termin przedłużony do końca stycznia
Konkurs historyczny:
Konkurs Kapsuła Czasu:
Regulamin konkursu plastycznego – SPSerce-Kapsuly-Czasu_IV-edycja
Konkurs plastyczny:
Regulamin konkursu plastycznego – SP
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „NUDZI-MISIE”
Regulamin i karta zgłoszenia NUDZIMISIE
XX Głogowski Festiwal Szopek
Powiatowy konkurs na kalendarz adwentowy „Mein Adventskalender”
regulamin konkursu na kalendarz adwentowy
Konkurs na prezentację multimedialną o wyprawach F. Magellana
Konkurs na prezentację multimedialną o wyprawach F. Magellana
Konkurs „Zorza 2019″
Wyniki „Kapsuły czasu”
V Międzyszkolny konkurs plastyczno – techniczny „W oczekiwaniu na święta – Bożonarodzeniowe ozdoby”
regulamin i informacja o konkursie
Konkurs recytatorski poezji niemieckojęzycznej
Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki Miś – mój ulubiony bohater literacki „Kubuś Puchatek i przyjaciele ”
Regulamin Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literckiego
IV Festiwal Sztuki Własnej – SP12
IV Festiwal Sztuki Własnej – SP12
Zatoka Twórczości- edycja dla klas VII-VIII
Konkurs Plastyczny „Obrona Głogowa”
Regulamin konkursu plastycznego Obrona Glogowa w 1109 roku
Konkurs Fotograficzny