Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Dzień 4 i 5 maja 2023 to dla uczniów kl. 6A,7A, 8E i 8G  czas wielu wrażeń i zabawy podczas wycieczki szkolnej do Kotliny Kłodzkiej.

1 dzień to przejazd do Kudowy Zdrój i wejście do Kaplicy Czaszek, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Potem spacer  po Parku Zdrojowym i wejście do Pijalni Wód – w środku uczniowie
otrzymali plastikowe kubeczki i samodzielnie posmakowali różnych gatunków wody, widok ich min był bezcennyJ. Kolejny etap to przejazd do Złotego Stoku i zwiedzanie Kopalni Złota ze świetnym przewodnikiem (podziemna wycieczka w tym przejazd kolejką). Po całym dniu wrażeń przejazd do ośrodka, obiadokolacja, a na podsumowanie dnia gry , zabawy integracyjne i konkurs wiedzy ze słodkimi nagrodami.Po spokojnej nocce , kolejny dzień ciekawych przeżyć.Przejazd do Kletna i wizyta w Jaskini Niedźwiedzia (zwiedzanie z przewodnikiem pięknych form krasowych), przejazd do Międzygórza i wejście na malowniczy, zwany perłą Sudetów, wodospad Wilczki. Na podsumowanie naszej wycieczki czekała nas wizyta w Parku Miniatur- Minieuroland a w nim makiety kilkudziesięciu obiektów turystycznych wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic – spacer z przewodnikiem.  Do Głogowa  wróciliśmy w godzinach wieczornych z walizkami i plecakami miłych wspomnień.

Wycieczkę , przygotowało biuro Trip- Travel z Wałbrzycha, a opiekunami grupy były:

U. Hordyk. A. Oling- Kabiela, D. Stankunowicz-Cholewa i T. Chojnacka.