Święto Poezji i Teatru

Wokół poezji i teatru - konkurs recytatorski

W dniach 21 marca – 1kwietnia obchodziliśmy w szkole Święto Poezji i Teatru. To ważne święto na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych naszej biblioteki.  Nauczyciele bibliotekarze organizują je  w ramach obchodów  Światowego Dnia Poezji (21 marca) oraz Międzynarodowego  Dnia Teatru (27 marca). Każdego roku zapraszamy uczniów na szereg ciekawych działań promujących czytanie, pisanie, publikowanie i nauczanie poezji oraz wzbogacających wiedzę na temat teatru. W tym roku zrealizowano między innymi:

– wystawę okolicznościową,

– konkurs recytatorski „Wokół poezji i teatru”,

– błyskawiczne konkursy wiedzy o poezji i teatrze dla klas I-III, IV-VI i VII-VIII,

– rozmowy z czytelnikami, prezentacje ciekawych książek i wierszy.

Szczegółowe relacje z wydarzeń możecie przeczytać w zakładce e-Biblioteka  na stronie internetowej  szkoły.  Na podsumowanie działań z okazji Święta Poezji i Teatru zapraszamy również do gier i zabaw online.