Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD). Został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru.

To święto ma zwiększyć wiedzę społeczeństwa odnośnie dzieci dotkniętych autyzmem. Chodzi o polepszenie ich warunków życia, opieki medycznej i zwiększenie tolerancji wobec osób cierpiących na autyzm.

W piątek na znak solidarności z osobami z autyzmem tysiące budowli na świecie będzie podświetlanych na niebiesko. W ten dzień można ubrać się na niebiesko.

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do linku z filmem, który nagrali uczniowie z grupy GIMTV.

Uczniowie naszej szkoły także włączyli się na znak solidarności z osobami z autyzmem i przesłali nam zdjęcia ze szkolnego wyzwania.

WIRTUALNE WYZWANIE SP3 💙 czyli co zdalnie, wirtualnie można zrobić:
– wyszukać w domu różne niebieskie przedmioty, wykonać z nich kompozycję i zrobić zdjęcie,
– wykonać pracę plastyczną, plakat dotyczący autyzmu i zrobić zdjęcie pracy,
– założyć niebieskie ubranie + napisać na kartce coś miłego dla autyzmu i zrobić zdjęcie.

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w propagowanie tego święta bardzo dziękujemy.