Światowy Dzień Kota

Rudy kotek

Od kilkunastu lat obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota. Święto to zostało ustanowione we Włoszech w 1990 roku. Jego celem było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, oraz uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. W Polsce Światowy Dzień Kota obchodzony był po raz pierwszy w 2006 roku.  Warto wspomnieć, że nie wszystkie koty na świecie świętują 17 lutego. W Japonii mają swój dzień 22 lutego, w Rosji 1 marca, w Wielkiej Brytanii 8 sierpnia, a w Stanach Zjednoczonych 29 października. Dla miłośników kotów święto trwa jednak cały rok. To przecież nie tylko zwierzątko, ale także członek rodziny i najlepszy przyjaciel.

Z okazji Światowego Dnia Kota zaprosiłyśmy Was do stworzenia z nami wspólnej galerii „Mój kot i książka”. Dziękujemy za wszystkie nadesłane fotografie. Nagrody niespodzianki dla swoich milusińskich otrzymują:

Emilia Lewicka – kl. 1b

Michał Wawrzyniak – kl. 3c

Lena Berlik – kl. 3c

Wiktoria Burda – kl. 3e

Martyna Burnos – kl. 6d

Bartosz Piegat – kl. 6d

Informację o miejscu i terminie wręczenia nagród podamy już wkrótce. Poinformujemy Was również o terminie rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Prosimy o uważne śledzenie naszej strony internetowej (zakładka e-Biblioteka).
A teraz zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii „Mój kot i książka”.