Światowy Dzień Dobroci – 13 listopada 2020 r.

Kochani Uczniowie,

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Dobroci, który został wypromowany przez Światowy Ruch Dobroci. Powstał w Tokio w roku 1988. Celem tego Ruchu jest szeroko pojęte szerzenie dobra, poprawianie jakości życia, swojego oraz społeczności.

Dzisiejszy dzień może być świetną okazją do tego, aby zrobić coś dobrego. Co to oznacza? Czasem wystarczy zadzwonić do dawno niewidzianej babci lub cioci, zainteresować się jej zdrowiem oraz samopoczuciem. Na pewno się ucieszy, że ktoś się o nią martwi! Można także zrobić popołudniowe zakupy spożywcze sąsiadowi – w tym ciężkim czasie będzie to ogromne okazanie pomocy…

Jeśli nie masz możliwości pomóc innym – niczym się nie martw! Zawsze możesz zadbać o siebie lub najbliższą rodzinę. Możesz być po prostu miłym, warto pomóc w lekcjach młodszemu rodzeństwu lub w przyrządzaniu obiadu mamie : ) Nie zapominaj też o sobie – bądź dla siebie dobry dbając o zdrowie i systematycznie się edukując!

 

Życzymy Wam samego dobra i uśmiechu,

psycholog szkolny Justyna Urbaniak,

pedagog szkolny Anna Kowalska