Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

 

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajkowe postacie pojawiają się na kartach książek dla dzieci, których tak wiele znajdziecie w naszej bibliotece. Bohaterowie walczą ze złem i pokonują różne trudności. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają rozpoznać zło. Bajki bawią, uczą, rozwijają wyobraźnię i pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w książkach, ale także w wielu filmach animowanych. Najbardziej znana wytwórnia produkująca filmy dla dzieci – The Walt Disney Company powstała w Hollywood, a najstarszą bajką Disneya jest „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Dziesiejsze święto jest wspaniałą okazją, by przypomnieć sobie naszych ulubionych bohaterów. Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy:

 

autor: Magdalena P.

 

autor: Marlena Bartos