Kartka z kalendarza- rocznice urodzinowe Patronów szkoły

Kartka z kalendarza- rocznice urodzinowe Patronów szkoły

Urodziny to doskonały czas, aby wspomnieć naszych  Noblistów…

I oto 05 maja minęła 178.rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza, który tworzył swoje powieści „ku pokrzepieniu serc”…  Z tej okazji przesłaliśmy życzenia urodzinowe do Muzeum Narodowego w Kielcach, które było organizatorem świętowania  rocznicy urodzin Noblisty w jego dworku- w Oblęgorku.

07 maja minęła 157.rocznica urodzin Władysława Reymonta. Twórczość Władysława Reymonta, a  w tym obraz literacki piękna ziemi ojczystej, m.in. w powieści „Chłopi”, za którą otrzymał Nagrodę Nobla w 1924 roku, czyli 100 lat temu… to opis życia polskiej wsi z przełomu XIX i XX wieku.

Wspomnienie urodzinowe wraz z pracami plastycznymi uczniów  przesłaliśmy  do Fundacji Literatury im. Władysława Reymonta.

A dla naszych uczniów przygotowaliśmy niespodziankę urodzinową… Otóż, kto się urodził w dniach od 05.05- 07.05 stał się właścicielem Zielonej Karty, która zwalnia z pytania i niezapowiedzianej kartkówki w wyznaczonym dniu…

I mamy to! Patrycja Zbierzak z kl. 4 d stała się jedyną właścicielką Zielonej Karty!

Patrycja, życzymy wiele radości i spełnienia marzeń!

Miło nam podzielić się informacją, że otrzymaliśmy podziękowania od Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w brzmieniu:

„ Dziękujemy za wspaniałą wiadomość ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, dzielimy się nią z naszą wspaniałą grupa i pozdrawiamy serdecznie…”