Barbórka i mikołajki

Dziś obchodzimy Barbórkę – Dzień Górnika – święto szczególnie ważne w naszym regionie, w którym tak wielu ludzi pracuje w kopalniach. Legnicko – Głogowski Okręg Miedziowy znany jest w całej Europie przede wszystkim z wydobycia rudy miedzi i srebra. Barbórka  to okazja do tego, by dostrzec i docenić ciężką i niebezpieczną pracę górników. Ich patronką jest św. Barbara z Nikomedii. Warto wiedzieć, że podobiznę św. Barbary można obejrzeć na malowidle freskowym w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie.

6 grudnia (w niedzielę) obchodzimy z kolei mikołajki. To ciekawy i ważny dla mieszkańców Głogowa, a przede wszystkim dla wszystkich dzieci zwyczaj obdarowywania się upominkami na cześć św. Mikołaja, biskupa Miry. Święty Mikołaj jest jednym z patronów naszego miasta. Jego wizerunek również możecie zobaczyć w kościele pw. Bożego Ciała (Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja).

Z okazji Barbórki i mikołajek zapraszamy wszystkich czytelników do ciekawej prezentacji zawierającej wiele ciekawostek oraz gier i zabaw dla dzieci. Prezentację przygotowała pani Katarzyna Gibajło.