Warszawa 馃嚨馃嚤- relacja z super wycieczki szkolnej !

Wycieczka do Warszawy

Pobudka by艂a bardzo ci臋偶ka (3.00!), ale byli艣my podekscytowani. Pierwszego dnia zwiedzili艣my Wilan贸w- siedzib臋 Jana III Sobieskiego z pi臋knym聽 ogrodem i pa艂acem. Zjedli艣my pyszny obiad i dalej pojechali艣my do sejmu i senatu. By艂o bardzo ciekawie. Na korytarzach sejmu spotkali艣my naszego Prezydenta G艂ogowa- pana Rafaela Rokaszewicza i marsza艂ka sejmu Szymona Ho艂owni臋. Bardzo si臋 ucieszyli艣my tymi spotkaniami, bo si臋 tego nie spodziewali艣my. Potem udali艣my si臋 do Muzeum Powstania Warszawskiego- miejsce po艣wi臋cone powsta艅com…聽Nast臋pnie przejechali艣my metrem do Ogrodu Saskiego. Zobaczyli艣my聽聽zmian臋 warty przed Grobem Nieznanego 呕o艂nierza. Dalej spacerowali艣my Krakowskim Przedmie艣ciem i Nowym 艢wiatem i dotarli艣my do hostelu bardzo zm臋czeni i poszli艣my szybko聽聽spa膰.

Drugiego dnia pojechali艣my do 艁azienek Kr贸lewskich, zobaczyli艣my tam Belweder oraz Pomnik Fryderyka Chopina. Potem dotarli艣my na 聽do 鈥濶iewidzialnej wystawy鈥 鈥 to niesamowite do艣wiadczenie鈥obaczyli艣my, jak funkcjonuj膮 ludzie niewidomi, w jaki spos贸b musz膮 pokonywa膰 trudno艣ci codziennego 偶ycia鈥 By艂o to prze偶ycie nie do opisania. Dalej poszli艣my do Z艂otych Taras贸w, gdzie mieli艣my czas na zakupy. Z kolei, 聽wjechali艣my na 30 pi臋tro Pa艂acu Kultury i Nauki, sk膮d ogl膮dali艣my panoram臋 stolicy. I dalej 聽wyruszyli艣my w tras臋 na Stadion Narodowy- to by艂y prawdziwie pi艂karskie emocje! Dzie艅 zako艅czyli艣my zwiedzaniem聽 Starego聽 Miasta, gdzie zjedli艣my lody- 聽i zobaczyli艣my Zamek Kr贸lewski, Barbakan i Pomnik Ma艂ego Powsta艅ca. Tak zako艅czyli艣my dzie艅.

Ostatniego dnia zjedli艣my 艣niadanie i pojechali艣my metrem pod Syrenk臋 Warszawsk膮 i przeszli艣my聽 do Centrum Nauki Kopernik 鈥 tu mieli艣my 2 godziny na zwiedzanie stoisk z niesamowitymi do艣wiadczeniami. Potem lekko wspi臋li艣my si臋 na聽 ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej. Zobaczyli艣my pi臋kne widoki i usiedli艣my na trawie aby odpocz膮膰. Oczywi艣cie zrobili艣my 聽zakupy w Biedronce 聽i ruszyli艣my w drog臋 powrotn膮 do G艂ogowa.

Bardzo dzi臋kujemy Paniom: Tamarze Chojnackiej, Urszuli Hordyk, Katarzynie Sosnowskiej oraz Dorocie Stankunowicz-Cholewa za opiek臋 i 艣wietne wspomnienia.

Pozdrawia jedyna w swoim rodzaju 8a锔 do pozdrowie艅 przy艂膮cza si臋 klasa 7a i 7c

A oto wra偶enia uczestnik贸w wycieczki: mega fajna wycieczka鈥 fajny hostel i dobre 艣niadania鈥rzejazd metrem-rewelka鈥 pi臋kne 艁azienki Kr贸lewskie鈥 widok z 30. pi臋tra Pa艂acu Kultury i Nauki-艂a艂鈥 niesamowita atmosfera w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w Niewidzialnej Wystawie鈥spania艂a atmosfera, bol膮ce nogi鈥