Żywa lekcja historii

W związku z 83. rocznicą zbrodni katyńskiej 27 kwietnia nasi ósmoklasiści wzięli udział w żywej lekcji historii „Katyń 1940. Ocalmy od zapomnienia”. Gościliśmy w szkole p. Mariannę Tulę z Głogowskiej Rodziny Katyńskiejip. Marcina Marciszaka, prezesa Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. Pani Tula opowiedziała o losach swojej rodziny w czasie II wojny światowej oraz okolicznościach śmierci ojca, p. Władysława Karnickiego, który został zamordowany przez NKWD w Miednoje. Wystąpieniu towarzyszył pokaz multimedialny. Ósmoklasiści słuchali relacji z prawdziwym zainteresowaniem, a ich postawa była pełna szacunku dla opowieści p. Tuli. Niezwykle interesująca lekcja wzbogaciła wiedzę naszych uczniów o zbrodni katyńskiej.

Jakub Rawski