Znamy zabytki Głogowa…

Znamy zabytki Głogowa...

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, który przypada 18 kwietnia, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie -22 kwietnia 2022r. odbył się konkurs poświęcony głogowskim zabytkom.

Celem konkursu było przede wszystkim budzenie zainteresowania historią lokalną i rozwijanie uzdolnień uczniów.

Tematyka konkursu obejmowała losy obiektów zabytkowych na przestrzeni wieków, zarówno tych, które istnieją, jak i tych, które zostały zniszczone.

Miło nam poinformować, że I miejsce w konkursie zajął Filip Osiecki, uczeń kl. V b-  brawo! Pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Nicola Susfał z kl. VI a i Marcin Szczepanowski z kl. Vc  również bardzo dobrze poradzili sobie z testem konkursowym.

Uczestnicy konkursu mieli również możliwość zwiedzania wystaw muzealnych min.:  „Skarb z Głogowa”, „Głogowianie 1945”, „Pamięć głogowskich kamieni”, a od siebie- zapraszamy do odwiedzania głogowskiego muzeum – warto!

 Uczestnikom konkursu raz jeszcze- gratulujemy!