Zielona Szkoła w Szklarskiej Porębie

Dnia 9 października nasi uczniowie z klas trzecich wyjechali na Zieloną Szkołę. Podczas pobytu w Szklarskiej Porębie dzieci miały możliwość zwiedzenia miejscowości oraz korzystania z różnorodnych atrakcji. Uczniowie mieli okazję odwiedzić Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach, gdzie zobaczyli jak pracownicy ręcznie nadają kształt i zdobią szkło. Wzięli również aktywny udział w zajęciach, gdzie sami mogli ozdobić swoje szklane obrazki. Dzięki pięknej pogodzie codziennie odbywały się wędrówki leśnymi i górskimi szlakami. Uczniowie zwiedzili Szklarską Porębę, udali się na pieszą wycieczkę do Dinoparku, a także szli górskim szlakiem do najwyższego wodospadu w polskich Sudetach, którego woda spada trzema kaskadami z wysokości 27 m „Wodospadu Kamieńczyka”. Niewątpliwie zapierająca dech w piersiach była panorama z tarasu widokowego, który znajdował się na samej górze naszego hotelu „Bornit”. Ciekawą atrakcją dla dzieci były zabawy taneczne w pokoju hotelowym „Kinect Room”. Trzecioklasiści miło spędzili czas podczas turnieju w kręgle, grając w piłkę nożną, podczas zabaw na basenie, bawiąc się na placu zabaw, a także podczas wieczornego ogniska i pożegnalnej dyskoteki.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego pobytu.

Ilona Fronczak
Julita Wójcik