XIX Wiosenny Turniej Głogowskich Świetlic

27 kwietnia dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w XIX Wiosennym Turnieju Głogowskich Świetlic. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „Domowe Zoo”. Razem z nami w zmaganiach wzięli udział przedstawiciele świetlic ze Szkoły Podstawowej Nr 2,6,10, 11 i gospodarze Sp. 12. Specjalnym gościem był Pan weterynarz po jego przemowie wszyscy przystąpili do zmagań turniejowych. W czasie spotkania, nie tylko musieliśmy wykazać się wiedzą na temat zwierząt, ale również spostrzegawczością, kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie. Rozwiązywaliśmy krzyżówkę, ozdabialiśmy torebki, projektowaliśmy akwarium i wykazaliśmy się wiedzą na temat zwierząt tworząc plakat informacyjny. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i chęcią zabawy. Na zakończenie zaśpiewaliśmy „Domowe zoo” wraz z przygotowanymi atrybutami, po czym nastąpił ważny moment ogłoszenia wyników. Pierwsze miejsce zajęła świetlica SP10 lecz nie było przegranych bo pozostali zajęli miejsce II i otrzymali gry i inne upominki dla naszej świetlicy.

Emilia Konieczna-Franczak
Maryla Gut