Wyzwania czytelnicze

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do zabawy w wyzwania czytelnicze.
Podejmijcie z nami wyzwanie, szukajcie lektur spełniających podane kryteria, czytajcie i dzielcie się swoim wyborem. Zapraszajcie do zabawy swoich przyjaciół i znajomych.

Przygotowałyśmy dla Was 10 wyzwań, które oczywiście dotyczą czytania. Na ich realizację macie dużo czasu, bo aż do końca maja. Wybierzcie minimum cztery wyzwania (może być więcej), przeczytajcie książki, a na koniec przyślijcie nam relację z wykonanych zadań. Możecie zrobić to w dowolnej formie: kilka zdań na temat Waszego wyboru i samej książki, dłuższa recenzja, artykuł na własnym blogu internetowym, film lub seria filmów na temat przeczytanych książek, prezentacja multimedialna, seria rysunków z podanymi tytułami i autorami książek, itp. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości i kreatywności.  Jedynym warunkiem jest wybór minimum czterech wyzwań i nadesłanie nam relacji do końca maja. Najciekawsze wypowiedzi i najaktywniejsi uczestnicy zostaną nagrodzeni.

A oto nasze wyzwania czytelnicze:

1. Przeczytam książkę z liczbą w tytule.
  2. Przeczytam książkę z imieniem w tytule.
  3. Przeczytam książkę, która przykuła moją uwagę okładką.
  4. Przeczytam ulubioną książkę moich rodziców z dzieciństwa.
  5. Przeczytam książkę wydaną w 2020 roku.
  6. Przeczytam książkę, w której występuje zwierzęcy bohater.
  7. Przeczytam książkę kryminalną lub detektywistyczną dla dzieci i młodzieży.
  8. Przeczytam książkę, której tytuł to jeden wyraz.
  9. Przeczytam książkę autora/autorki, której nazwisko zaczyna się na tę samą literę, co moje.
  10. Przeczytam książkę o podróżach do ciekawych miejsc i krajów.