Warsztaty krawieckie w klasie 3e

Dnia 22 marca w klasie 3e odbyły się warsztaty krawieckie o tematyce wielkanocnej. Trzy mamy naszych uczniów –  Pani Joanna Kosiek, Pani Monika Marciniak – Walkowiak i Pani Dagmara Hajduk przyszły do klasy z maszynami do szycia i przygotowanymi materiałami, aby uszyć wielkanocne kury. Uczniowie klasy 3e mogli samodzielnie wykroić materiał oraz potrzebne elementy z filcu, a następnie uszyć kury na maszynie.  Potem dzieci wypychały uszyte kury watą, doklejały oczka i własnoręcznie zszywały otwory igłą i nitką. Każdy uszył dla siebie kolorową kurkę, a około 20 sztuk dzieci uszyły również na Charytatywny Kiermasz Wielkanocny dla Michałka D. z kl. 2c. Dzieci nauczyły się w tym dniu szyć na maszynie oraz jak szyć igłą i nitką. Całe warsztaty upłynęły w miłej atmosferze. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć również naszego chorego kolegę.

Mamom, które zorganizowały warsztaty serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i cenną lekcję.

Julita Wójcik