Tydzień Języków Obcych

W tym roku po raz kolejny obchodzimy Dni Języków Obcych, skupiając się na aktywnościach cieszących się największym powodzeniem. Zaczęliśmy od dekoracji naszej szkoły, projektując kartki świąteczne z życzeniami w różnych językach. Podczas lekcji rozwiązywaliśmy quizy językowe i odgadywaliśmy przysłowia angielskie. Finałem atrakcji językowych był Turniej Klas, do którego zaprosiliśmy najzdolniejszych przedstawicieli. Wszyscy dobrze się bawili, wykazując się doskonałą znajomością słownictwa, konstrukcji gramatycznych oraz umiejętnością czytania ze zrozumieniem Po zacięte j rywalizacji odprężyliśmy się, grając w gry planszowe.

W tę magię wielonarodowych świąt wplatają się również kolędy i piosenki świąteczne, wykonywane na żywo przy ustrojonej przez uczniów choince. Atrakcja ta gromadzi tłumy uczniów, spontanicznie włączających się do zabawy i śpiewu.

 

Tydzień ten doskonale wprowadza nas w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 

Organizatorki: Iwona Mazur i Ewa Sieradzy