Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

W tym dniu okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, dlatego też założyliśmy skarpetki nie do pary, obejrzeliśmy prezentację, która przybliżyła nam charakterystykę zespołu Downa i wykonaliśmy kolorowanki.

Dziękujemy uczniom klas I-III wraz z wychowawczyniami za włączenie się w naszą szkolną akcję

Pedagog specjalny – Emilia Konieczna-Franczak
Psycholog – Agata Suszyńska-Blachowska
Mini SU