Przywrócić zapomniane

Warsztaty wielkanocne - "Przywrócić zapomniane"

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas trzecich i szóstych wzięli udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Warsztaty pod hasłem „Przywrócić zapomniane”  obejmowały krótką  informację o świątecznych symbolach i zwyczajach, film edukacyjny oraz zajęcia praktyczne.   Prowadzące – pani Agnieszka i pani Iza w bardzo ciekawy sposób opowiadały o zapomnianych nieco tradycjach, w tym tradycji malowania jajek. Wszyscy uczniowie otrzymali własne wydmuszki. Za pomocą specjalnego pisaka ( drewienka w kształcie ołówka z wbitą w nie szpilką) nanosili na skorupki jajek rozgrzany wosk pszczeli i tworzyli w ten sposób oryginalne  wzory. Gotowe pisanki zostały zabarwione na wybrane przez uczniów kolory. Prace odbywały się pod czujnym okiem prowadzących. Dziękujemy!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć prezentujących pracę uczniów podczas warsztatów. Kolejne zajęcia już wkrótce!