Projekt: To wszystko przez ten telefon.

Pojawienie się na rynku pierwszego iPhona, całkowicie zrewolucjonizowało sposób, w jaki korzystamy z telefonów komórkowych. Kiedyś, służyły nam wyłącznie do rozmów i pisania smsów (a czasem do oglądania obrazków na miniaturowych ekranach), natomiast dziś, mają one możliwości zbliżone do komputerów. Wraz z pojawieniem się telefonów dotykowych, zaczęliśmy z nich korzystać przez cały czas, praktycznie nie wypuszczając ich z rąk. Aby się o tym przekonać, wystarczy rozejrzeć się w autobusie lub na ulicy.

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego przyjrzała się swojej reakcji na brak telefonu, ponieważ eksperymentalnie na 10 dni odcięli się od urządzeń elektronicznych.

Efekt eksperymentu:

Uczniowieu świadomili sobie, jak łatwo uzależnić się od ekranów i właśnie tą wiedzą postanowili podzielić się z naszymi uczniami.

Prezentacja przedstawiająca  zalety i wady korzystania z telefonów cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

Anna Kowalska