Projekt „Baczyński” – nowe informacje

Projekt "Baczyński"

W ubiegłym tygodniu informowałyśmy  Was o przystąpieniu naszej szkoły do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Baczyński”. Zachęcałyśmy Was również do udziału w konkursie plastycznym „Zainspiruj się poetą” (https://sp3.glogow.pl/konkursy/). Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów do udziału w tym konkursie i równocześnie przedłużamy termin nadsyłania prac do 28 maja. Przypominamy również o  nadsyłaniu krótkich filmików z nagraniami recytacji, bądź interpretacji muzycznej wybranego wiersza poety (nasz e-mail: biblio.sp3@wp.pl).

Dziś chciałybyśmy zaprezentować Wam bardzo ciekawy serwis internetowy na temat życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Znajdziecie tam wiele różnorodnych informacji i materiałów, które będą dla Was przydatne podczas realizacji naszego projektu. Serwis złożony jest z unikatowych nagrań archiwalnych Polskiego Radia : opowieści członków rodziny Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wspomnienia jego przyjaciół, znajomych, kolegów z konspiracji, a także wypowiedzi biografów i znawców literatury. Na stronie obejrzycie również mnóstwo ciekawych zdjęć, zobaczycie kilka krótkich filmów poświęconych poecie, posłuchacie wierszy w interpretacji wybitnych aktorów.

Bardzo ciekawym elementem serwisu jest Radio Baczyński, czyli specjalny internetowy kanał radiowy, w którym zaprezentowane są wiersze poety lub ich fragmenty w wersji śpiewanej. Znajdziemy tam ponad 120 piosenek. Wśród wykonawców znaleźli się między innymi : Ewa Demarczyk,  Stanisława Celińska, Gaba Kulka, Grzegorz Turnau, Leszek Długosz, Mela Koteluk, Janusz Radek, a także  Budka Suflera i zespół Piersi.

Zapraszamy na stronę:

https://baczynski.polskieradio24.pl/