Konkursy

Drodzy Uczniowie!

Dzisiaj zapraszamy Was do udziału w konkursach organizowanych i koordynowanych przez bibliotekę. Oto one:

 

  1. Powiatowy konkurs czytelniczo – fotograficzny „Biblioteka” dla klas 5 i 6  organizowany przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 14.

Zadaniem konkursowym jest zrobienie napisu „BIBLIOTEKA” i zrobienie zdjęcia. Minimalny format zdjęć 15 x 21, maksymalny 30 x 40, preferowany format A4.  Napis należy zrobić ze sztućców, kamyków, sznurków lub z zupełnie innych rzeczy, należy jednak pamiętać, że wolno używać tylko przedmiotów martwych, nie można zrywać liści, kwiatów, ani gałązek (napisy z takich przedmiotów nie będą brane pod uwagę). Ważne są oryginalność i pomysłowość – liczymy na Waszą kreatywność. Prace należy dostarczyć w zamkniętej kopercie do 8 kwietnia do szatni. Koniecznie należy dołączyć również zgodę na publikację danych na stronie internetowej szkoły.

ZGODA DO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Koperta musi być opisana:

BIBLIOTEKA
Konkurs czytelniczo – fotograficzny

 


  1. Konkurs plastyczny „Zainspiruj się poetą”
    realizowany przez naszą bibliotekę w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego PROJEKT „BACZYŃSKI”.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie ilustracji do dowolnie wybranego wiersza lub fragmentu wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  Prace konkursowe powinny mieć format A4 lub A3. Należy je dostarczyć do 20 kwietnia do szatni.

Prace należy opisać na odwrocie w następujący sposób:

BIBLIOTEKA
„Zainspiruj się poetą”

Imię i nazwisko ………….
Klasa ……………………….
Tytuł wiersza……………..

 Informujemy, iż nadesłane prace zostaną wykorzystane podczas wystawy „Zainspiruj się poetą” organizowanej przez naszą bibliotekę pod koniec kwietnia. Nadesłanie prac na konkurs oznacza równocześnie zgodę na ich publikację oraz podanie imienia i nazwiska autora na stronie naszej biblioteki.

 


  1. 2 kwietnia
    będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w konkursie „Mój książkowy bohater”.

Zadaniem konkursowym jest przebranie się za dowolnie wybraną postać z książki i zrobienie zdjęcia. Zdjęcia należy nadesłać na adres biblio.sp3@wp.pl do 20 kwietnia. Nadesłanie zdjęć oznacza równocześnie zgodę na ich publikację.

 

Przypominamy równocześnie o trwających już konkursach:

  1. Długoterminowy konkurs czytelniczy: „Wyzwania czytelnicze” – https://sp3.glogow.pl/wyzwania-czytelnicze/.
  2. Konkurs Recytatorski Poezji Twórców Głogowskich – https://sp3.glogow.pl/3321-2/.