Nastrój kolorem malowany

Powrót uczniów po kwarantannie covidowej stał się faktem i był wielkim wydarzeniem dla każdego ucznia, nauczyciela i rodzica.

Jak przygotować szkołę, na co zwrócić szczególną uwagę, co ma być priorytetem na finiszu roku szkolnego 2020/2021 po doświadczeniu wielu miesięcy zdalnego nauczania?

Odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy w ankietach kierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli. Wniosek był jednoznaczny. Najważniejsze jest samopoczucie uczniów, odbudowa relacji rówieśniczych i wspólnotowości oraz bezpieczeństwo emocjonalne.

17 maja byliśmy gotowi!

Oto jaka szkoła powitała uczniów w pierwszym tygodniu nauki hybrydowej.

1. Nauka bez podręczników i zeszytów.
  2. Debaty uczniowskie:

„Jak mi jest po kwarantannie szkolnej? Moje obawy, oczekiwania, potrzeby.”

„ Z czym wracam po kwarantannie szkolnej?”

1. Lekcje kreatywne ze wskazaniem na komunikację i pracę w grupach.
  2. Koncert życzeń.
  3. Zbiórka fantów na loterię w Dniu Dziecka.
  4. Muzyka na każdej przerwie.
  5. Lekcje kreatywne w terenie.
  6. Nastrój kolorem malowany- wspólne malowanie kostek brukowych na dziedzińcu szkoły.
  7. Łąka kwiatowa- wspólne sadzenie kwiatów.
  8. „Motywki” na dobry dzień/tydzień/rok.
  9. Taneczne lekcje wf.
  10. Zakończenie tygodnia „Belgijką”

To nie koniec.

Do końca roku szkolnego, każdy dzień będziemy rozpoczynali ćwiczeniem  umiejętności komunikacji oraz nadal planujemy kształcić umiejętność pracy w grupie.

Mamy nadzieję, że w przyjaznej atmosferze  uzupełnienie wiadomości będzie bardziej efektywne i na pewno bezstresowe.

Już wkrótce relacja filmowa GimTV, a teraz zapraszamy do galerii fotograficznej.

Zespół ewaluacyjny Programu Profilaktyczno – Wychowawczego Szkoły