Na imieninach u Św. Mikołaja – Patrona Głogowa…

Głogowska Gra Miejska

Już oficjalnie –  Św. Mikołaj został Patronem Miasta Głogowa!

W związku z tym  06 grudnia dość hucznie obchodziliśmy imieniny patrona.

Odbyła się m.in. gra miejska dla młodzieży klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych „Święty Mikołaj Biskup – Patron Głogowa”, propagująca tematykę z zakresu znajomości postaci Św. Mikołaja biskupa i historii Głogowa. Gra odbyła się w przestrzeni miejskiej Głogowa (centrum miasta), na terenie wskazanym na dostarczonej uczestnikom mapie. Zadaniem zespołów uczestniczących w grze było  zaliczenie poszczególnych zadań, poprzez wykonanie przygotowanych poleceń z zakresu znajomości: życiorysu Św. Mikołaja, legend związanych z cudami Św. Mikołaja, historii parafii p.w. św. Mikołaja w Głogowie, współczesnej historii Głogowa.

Naszą szkołę reprezentował zespół „Głogowskie elfy” w składzie: Hania Mituła, Hania Lizoń, Kinga Walczak- uczennice z kl. 7 a – dziewczyny zajęły II miejsce! Brawo!