Konkursy czytelnicze w bibliotece

Konkursy czytelnicze w bibliotece

Czytelnictwo można promować na wiele sposobów. Jedną z najbardziej lubianych przez uczniów form popularyzacji książek są konkursy czytelnicze. Nasza biblioteka rokrocznie organizuje kilka takich konkursów dla różnych grup wiekowych. W tym roku szkolnym drużyny z klas II-V musiały wykazać się znajomością wybranych lektur. Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki, wykonywali różnorodne zadania praktyczne i prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii prezentującej wybrane działania w ramach konkursów:

  1. „Zaczarowana zagroda” – konkurs dla klasy II
  2. „Świat dzieci z Bullerbyn” – konkurs dla klasy III
  3. „W szkole Ambrożego Kleksa” – konkurs czytelniczy dla klasy IV
  4. „Chłopcy z Placu Broni” – konkurs czytelniczy dla klasy V

Nauczyciele bibliotekarze