Kalendarium rocznic literackich

Dziś przygotowałyśmy dla Was kolejną kartkę z kalendarza. W grudniu obchodzimy kilka ważnych rocznic literackich. Chciałybyśmy zaprezentować Wam trzy z nich:

 

Aleksander Dumas (ojciec)
fot. Nadar – zdjęcie w zasobach The Metropolitan Museum of Art

Aleksander Dumas (ojciec) – francuski pisarz i dramaturg, autor cieszących się ogromną popularnością wśród młodzieży powieści historycznych, m.in.: „Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”. Dzisiaj obchodzimy 150. rocznicę śmierci pisarza.

 

Jan Kasprowicz – polski poeta, dramaturg, krytyk literacki i teatralny oraz tłumacz. 12 grudnia będziemy obchodzić jego 160. rocznicę urodzin. 29 grudnia będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin pisarza.

 

Ludwik Jerzy Kern z żoną Martą Stebnicką (zdjęcie w domenie publicznej)
Ludwik Jerzy Kern z żoną Martą Stebnicką (zdjęcie w domenie publicznej)

Ludwik Jerzy Kern – polski poeta, satyryk, dziennikarz, tłumacz literatury pięknej, autor wielu tekstów piosenek oraz utworów  dla dzieci. Napisał między innymi bardzo popularne wśród młodych czytelników książki „Ferdynand Wspaniały” oraz „Proszę słonia”.