Działania marcowe w klasie 3a

Miniony miesiąc w klasie 3a był bardzo intensywny i pełen ciekawych działań. Na początku marca swoje święto obchodziły wszystkie dziewczynki. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych w OK Parku. Korzystając jednocześnie z pięknej pogody uczniowie mieli również okazję pospacerować po okolicy i poszukać pierwszych oznak wiosny, która lada chwila miała nadejść.

Kiedy w kalendarzu pojawiła się upragniona data 21.03 przyszła pora na kolejne atrakcje. Tym razem uczniowie mieli okazję wziąć udział m.in. w zajęciach sportowych prowadzonych przez p. Jarosława Blidę, który specjalizuje się w sportach rakietowych, a także w warsztatach eksperymentalnych podczas których spotkali się z żywiołem wody i powietrza, mogli zobaczyć erupcję mini wulkanu, czy  wyczarować własne tęcze naukowymi sposobami.

Już następnego dnia czekały kolejne atrakcje. Tym razem klasę odwiedziły Panie z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie. Pamiętając o Światowym Dniu Wody, który właśnie miał miejsce, Panie opowiadały o tym, jak to się dzieje, że woda trafia do naszych kranów. Dzieci miały okazję wziąć udział w doświadczeniu, podczas którego zobaczyły na czym polega filtrowanie wody. Na pamiątkę otrzymały drobne gadżety i tematyczne karty do kodowania.

Miesiąc marzec zamknięty został działaniami z okazji Dnia Higieny Jamy Ustnej. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę oglądając film edukacyjny oraz pracowali z materiałami Instytutu Blend–a–med i Oral–B ,, Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.