Ciekawe konkursy historyczne

Ciekawe konkursy historyczne

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie ogłosiło Konkurs Historyczny „Historia w pudełku- Piastowie głogowscy”.

Na konkurs wpłynęło siedemnaście prac z siedmiu szkół podstawowych, z powiatu głogowskiego. W tym roku zadaniem jego uczestników było przygotowanie pudełek, w których miały zostać umieszczone informacje, zdjęcia, rysunki czy też mapy związane z dynastią Piastów i ich związkami z Głogowem.

Nagroda za trzecie miejsce stała się udziałem Filipa Osieckiego z kl. VII c – gratulujemy!

Natomiast w II Powiatowym Konkursie Historycznym wiedzy o Mikołaju Koperniku, w którym siedemnastu uczniów szkół podstawowych z powiatu głogowskiego przystąpiło do testu wiedzy składającego się z zadań otwartych i zamkniętych, Filip był tuż za podium, a do I miejsca zabrakło tylko 2 punktów! Ach… Brawo Filip!

Konkurs został zorganizowany przez SP 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie.

Tamara Chojnacka