Zielona Szkoła w Szklarskiej Porębie (10 – 16 listopada 2023r – II turnus)

W dniach od 10 do 16 listopada 2023 r. 15 uczniów klas trzecich naszej szkoły uczestniczyło w Zielonej Szkole w miejscowości Szklarska Poręba. Miejscem pobytu dzieci był Interferie Sport Hotel Bornit.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczkach i spacerach po terenie Szklarskiej Poręby. Odwiedzili ciekawe Centrum Przyrodniczo – Edukacyjne KPN w Sobieszowie w celu poznania ekspozycji ,,Klimatyczne Karkonosze’’. Wybrali się również do Dino Parku w celu zapoznania się ze ścieżką edukacyjną, na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami dzieci mogły skorzystać z parku linowego, placu zabaw, kina 6D. Uczestniczyli w wycieczce na najwyższy wodospad w Karkonoskim Parku Narodowym – Wodospad Kamieńczyka oraz pokonali trasę wyznaczoną w grze terenowej na czas, gdzie zdobyli II miejsce. Kilkukrotnie brali udział w zajęciach na basenie i doskonalili swoje umiejętności gry w kręgle.

Julita Wójcik