Zawodowe drogowskazy

Jak przygotować trasę turystyczną, elegancką fryzurę, smaczny deser, skonstruować i zaprogramować robota, zrobić dobrą fotografię czy zaplanować kampanię reklamową?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekały na młodzież  cały maj i czerwiec.  Podczas „Drzwi otwartych” w ośmiu szkołach ponadpodstawowych uczniowie poznali szereg  zawodów w poszczególnych branżach oraz różnorodnekierunki kształcenia. Dla ósmoklasistówprzygotowano wiele atrakcyjnych pokazów oraz zadań praktycznych związanych z określonymi zawodami.

Dopełnieniem wędrówki po szkołach było zorganizowanie w naszej szkole „Zawodowych drogowskazów” szkół technicznych i branżowych oraz „Forum zawodoznawczego” dla rodziców.

Ideą podjętych działań było przedstawienie dróg kształcenia w taki sposób, by uczeń sam mógł odnaleźć się w tym, co najbardziej mu odpowiada.

Życzymy trafnych wyborów zawodowych, zgodnych z zainteresowaniem i predyspozycjami uczniów.

Powodzenia!

Doradcy zawodowi