XXIII Dzień Papieski

16 października 1978 r. Karol Wojtyła został Papieżem. Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się autorytetem i na zawsze pozostanie w naszej  pamięci. Z tej okazji w Polsce od 23. lat obchodzimy Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

18.10.2023 r.  Dzień Papieski odbył się również w naszej szkole. Dyrektor szkoły Ernest Kłósek oraz wicedyrektor Piotr Lenort przywitali wszystkich zebranych i podziękowali zaangażowanym w organizację Dnia Papieskiego, podkreślając wychowawczy aspekt tego wydarzenia.

Uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny poświęcony osobie św. Jana Pawła II, przypominając to, co mówił do nas  nasz Wielki Rodak,  wspominając jego życie i niezwykły pontyfikat. Podczas tego wydarzenia został wyświetlony film pt. „Chronimy życie”,  wykonany przez uczennice naszej szkoły, który otrzymał wyróżnienie w XIX Ogólnopolskim Konkursie dla młodzieży pro-life „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Na koniec przy akompaniamencie gitary wszyscy odśpiewali ukochaną pieśń Papieża – „Barkę”.

  1. Maik, M. Pulkowska, A. Skrobuła