XXII Dzień Papieski

16 października co roku obchodzimy Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego
XXII Dnia Papieskiego był tytuł dziesiątej encykliki św. Jana Pawła IIVeritatis splendor („Blask Prawdy”), której głównym przesłaniem jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury relatywizującej wartość ludzkiego sumienia. W tygodniu poprzedzającym Dzień Papieski w naszej szkole uczniowie klas 4-8 podczas lekcji religii przypominali sobie życie, pontyfikat oraz twórczość św. Jana Pawła II, wykonywali plakaty z cytatami papieża, flagi papieskie, a zwieńczeniem obchodów tego dnia
w czwartek 13 października w atrium szkoły dzieci wykonały piosenkę
pt. „Kochamy Cię Janie Pawle II” oraz wspólnie odśpiewaliśmy,
przy akompaniamencie skrzypiec, ulubioną pieśń św. Jana Pawła II – „Barkę”.

Katechetki:

Kuchaja Ewa, Maik Magdalena, Skrobuła Aneta