X Jubileuszowy Konkurs Dla Pasjonatów Zdrowego Żywienia

Konkurs Dla Pasjonatów Zdrowego Żywienia

20.04.2023 r. w naszej szkole odbyła się X Jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu dla Pasjonatów Zdrowego Żywienia , którego tematem były :  „ Owoce i superowoce. ”. Konkurs został zorganizowany po raz kolejny  przez Szkołę Podstawową nr 3 oraz przez Zespół Szkół Ekonomicznych w  Głogowie i dedykowany był dla uczniów szkół podstawowych z klas V-VII.  Do konkursy przystąpiło 8 szkół z powiatu głogowskiego. Głównym celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań problemami żywieniowymi, upowszechnienie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia,  jak również wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonaleniu umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji.  Uczniowie  mieli do rozwiązania część teoretyczną jak i praktyczną. Uczestnicy wykazali wysoki poziom swojej wiedzy i umiejętności.

Konkursowe potyczki naszych uczennic Hani, Michaliny oraz Nikoli z 7a zakończyły się zajęciem IV miejsca. I miejsce zajęli uczniowie z SP-7, II – m-ce SP-12 , a III m-ce Sp14.  Na zakończenie wielką niespodzianką był dla wszystkich wspaniały tort , który upiekli uczniowie warsztatów ZSZE w Głogowie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Grażyna Dziadkowiec-Kublik
Małgorzata Kaźmierczak