Wycieczka do Ostaszowa

Wycieczka do Ostaszowa

18 października 2021r. uczniowie klas IIIb i IIIc wybrali się na jesienną wycieczkę do miejscowości Ostaszów. Tam w gospodarstwie agroturystycznym wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Prowadzący bardzo ciekawie przybliżył tę starą sztukę wyrabiania naczyń glinianych, omówił sposób ich ozdabiania i wypalania. Mieliśmy możliwość samodzielnego wykonania glinianych mis, które teraz czekają na kolejny etap procesu produkcji- na wypalanie. Odbyliśmy ciekawy spacer po Rezerwacie przyrody ,, Stawy Przemkowskie’’, gdzie poznaliśmy faunę i florę tego regionu. Na koniec spędziliśmy czas przy ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski i mieliśmy czas na wspólne zabawy. Za ogrodzeniem przyglądały nam się dwa przepiękne konie, do których mogliśmy podejść i pogłaskać. To była nasza druga wspólna wycieczka i mamy nadzieję, że w bieżacym roku szkolnym uda nam się pojechać jeszcze nie raz.