Wycieczka do Ostaszowa – klasa 1b i 1c

22 maja uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na wycieczkę do wioski indiańskiej Wokini i gospodarstwa agroturystycznego Amazonka w Ostaszowie. Wioska indiańska, do której dotarliśmy, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Spotkaliśmy na miejscu rozstawione indiańskie namioty, które nazywają się tipi. Panie ubrane były w strój indiański, pokazywały dzieciom różne przedmioty codziennego użytku i opowiadały o ich przeznaczeniu. Dzieci miały okazję zapoznać się z życiem i kulturą Indian. Odbyły się też inne atrakcje, m.in strzelanie z łuku, rzut włócznią/ rzutkami do celu. Kiedy wszyscy zgłodnieli udaliśmy się do namiotu tipi, gdzie zajadając się pieczonymi kiełbaskami wysłuchaliśmy pięknych opowieści, wyjaśniający w prosty i zrozumiały sposób stare mądrości życiowe, aktualne i w dzisiejszych czasach. Następnie zwiedziliśmy mini zoo, w którym spotkaliśmy: alpaki, kuce, kozy, owce, króliczki, świnki morskie. Korzystając z pięknej pogody, czas wolny spędziliśmy na świeżym powietrzu, dzieci bawiły się na trampolinach oraz zakupiły pamiątki, w postaci łapacza snów, mieczy, szabli, tarczy. Ten dzień należał to bardzo udanych.

Natalia Mandziuk
Sandra Piotrowska-Zdyb
Emilia Konieczna-Franczak
Kamila Płaziak