Wycieczka do Nenufar Club w Kościanie

Wycieczka do Nenufar Club w Kościanie

10 maja 2022r. uczniowie klas I a i I c wraz z nauczycielkami: p. Jolantą Dmowską, p. Ewą Kozioł, p. Lucyną Kossowską i p.Kamilą Płaziak , wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Kościanie. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Przygoda zaczęła się od spotkania na tratwie, którą popłynęliśmy w niezwykłą podróż. Dzieci ubrane w kapoki mogły spróbować swoich sił w wiosłowaniu, co sprawiało im dużą radość. Rejs tratwą był okazją do obserwacji przyrodniczych, np.: nenufarów, grążeli żółtych i pałek wodnych. Płynęliśmy też Tunelem Strachu, mijając po drodze Wyspę Wielkanocną z wielkimi głowami. Po dotarciu na „suchy ląd” dzieci miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata – w Parku Miniatur zobaczyły: kamienne posągi, poznały egipskie pismo, brały udział w wykopaliskach. Odwiedziliśmy park linowy, strzelaliśmy z łuku w indiańskiej wiosce, a na koniec jeździliśmy samochodzikami. Program wycieczki wymagał od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Dał możliwości wykazania się sprawnością fizyczną, spostrzegawczością, a także umiejętnością współpracy.                                                                                             Wesołe harce na placu zabaw zakończyły ten pełen wrażeń dzień. Po zakupie pamiątek, udaliśmy się w drogę powrotną. Wyjazd ten zaliczamy do udanych, a przeżytą przygodę w Kościanie będziemy długo i miło wspominać.