Wycieczka do Kluczewa uczniów klasy 3c i 3d.

Wycieczka do Kluczewa

Poniedziałek, 28 marca był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy 3c oraz 3d, ponieważ odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Stara chata u Kowola” w Kluczewie w województwie wielkopolskim, którego gospodarzem jest przemiły „wujek” Krzysiu.
Po przybyciu na miejsce posililiśmy się śniadaniem oraz pyszną słodką niespodzianką jaką były przygotowane przez domowników rogaliki z marmoladą. Następnie na dzieci czekała świetna zabawa na świeżym powietrzu i bogaty program, m. in.: poznanie zasad hodowli królików, kóz i krów, obcowanie ze zwierzętami i opieka nad nimi; zabawy podwórkowe na wsi takie jak hulajnogi, koniki na biegunach, drewniane wózki, huśtawki; poznanie produktów ekologicznych, etapów wyrabiania masła czy posmakowanie regionalnego śniadania wielkanocnego; udział w konkursie na najpiękniej ozdobioną pisankę; poznanie zawodu kowala oraz zasad działania paleniska, pokaz wykuwania podkowy, którą każda z klas otrzymała na pamiątkę; poznanie historii starej, 150- letniej chaty w Kluczewie czy zasad działania kołowrotka i przędzenia wełny oraz wyrabiania z niej ubrań i zabawek.
Na zakończenie naszej przygody czekała na wszystkich przejażdżka wozem, ognisko z kiełbaskami oraz zabawa na nowoczesnym placu zabaw. Uczniowie także chętnie zakupili różnego rodzaju rękodzieła i z radością podziękowali za tak wspaniały, pełen atrakcji dzień. Przygoda ta z pewnością była nie tylko świetną zabawą, ale także wspaniałą lekcją, która pokazała dzieciom jak wygląda życie na wsi.