Wycieczka do KGHM

Wycieczka do KGHM
Dnia 8 listopada 2022r.  dzieci klas 2b oraz 2d miały okazję w ramach zajęć zawodoznawczych zwiedzić jeden z Oddziałów  Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice. Była to szansa, żeby poznać pracę niejednego taty, wujka czy dziadka. Miejsca, które zostały nam pokazane to: łaźnia hakowa, lampownia, nadszybie- zjazd górników oraz miejsce załadunku rudy, plac kopalni, magazyn soli, stacja pogotowia ratowniczego. Uczniowie poznali także historię Polskiej Miedzi i obejrzeli wystawę obrazującą zwyczaje górnicze. Na koniec zostały obdarowane prezentami ufundowanymi przez KGHM i szczęśliwe wróciły podstawionym autokarem (darmowy przejazd) do szkoły. Wszystko to odbyło się dzięki zaangażowaniu rodzica, uczennicy klasy 2d.
Pani Basiu, dziękujemmy !
Wychowawcy klasy 2d i 2b: B. Młodzińska ,  L. Bukowska oraz opiekunowie: L.Kossowska i K.Płaziak.