Wycieczka do Hydropolis

Majowa aura zachęca do wycieczek i wspólnego spędzania czasu w ciekawych miejscach. Doskonale wiedzą o tym uczniowie klas 4a i 4b, którzy w majowy poranek wybrali się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska, dofinansowanej przez MEN w ramach ogólnopolskiego projektu „Poznaj Polskę”. Słoneczna pogoda i miła atmosfera sprzyjały zwiedzaniu wrocławskiej starówki. Uczniowie poznali historię wrocławskiego ratusza, tajemnicę pręgierza i zabytkowych kamieniczek Jaś i Małgosia. Wybrali się też na spacer szlakiem wrocławskich krasnali, bacznie wypatrując ich w rozmaitych częściach Starego Miasta. Następnie uczestniczyli w interesujących warsztatach naukowych przeprowadzonych przez panią animatorkę z Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”. Wszyscy wrócili do domów w doskonałych humorach, z plecakami pełnymi niezapomnianych wrażeń.

 

Wychowawczynie klas:

Ewa Sieradzy

Iwona Patelska-Mazur