Wycieczka do Bolesławca

Wycieczka do Bolesławca

18 maja uczniowie z klas 2b i 2d wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Bolesławca. Na miejscu zwiedzili Muzeum Ceramiki, w którym dowiedzieli się jak wygląda proces tworzenia naczyń ceramicznych, poznali historię ceramiki bolesławieckiej, układali ceramiczne puzzle oraz zabawili się w projektantów ceramicznych.  Następnie udali się na krótki spacer po bolesławieckim Rynku, by dojść do miejsca warsztatów. Na warsztatach uczniowie zostali zapoznani z charakterystyczną dla ceramiki bolesławieckiej metodą stemplowania i po próbie ozdobienia talerzyków papierowych przeszli do działania. Każda grupa miała do ozdobienia inne naczynie – dzwonek lub miseczkę. Powstały piękne prace i niezwykłe pamiątki.

Karolina Marciniak, Patrycja Małucka

Kamila Płaziak, Ilona Fronczak