WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA

Wirtualna Gazetka Szkolna – nadaje cykl animacji i slajdów na dwóch szkolnych ekranach umieszczonych w holu głównym szkoły i holu przy sekretariacie oraz w zakładce na internetowej stronie SP3 w Głogowie. Dociera do odbiorców: w szkole do społeczności szkolnej (poniedziałek – piątek) na internetowej stronie do szerokiego grona odbiorców (przez wszystkie dni tygodnia).
W ciągu roku szkolnego zamieszczamy informacje dotyczące ekologii, przyrody, zdrowego stylu życia:
Światowy Dzień Ziemi – animacja obchodów. Nie marnuj jedzenia – animacja zwraca uwagę na problem marnowania żywności. Sprzątanie świata – zachęca uczniów do wspólnego sprzątania świata. Czy znasz te drzewa? – Animacja składa się z kilkunastu (podpisanych) zdjęć najczęściej występujących w Polsce drzew. Pętle animowanych slajdów:
a) „Zdrowe odżywianie” (nadawane przez cały rok szkolny, zmiana treści co 3 dni),
b) „Segregacja śmieci” (zawartość treści stała, nadawana co dwa miesiące),
c) Ciekawostki – nauki przyrodnicze (fiszka dynamiczna, w której co 3 dni pojawi się nowa ciekawostka przyrodnicza).

Zespół WGS