Warszawa da się lubić…

Warszawa da się lubić...

Aby potwierdzić słowa piosenki, uczniowie klas VIII: c, d i f wyruszyli na wycieczkę do stolicy Polski. Troszkę krótki ten czas wycieczkowy, bo tylko trzy dni… ale następnym razem zabawimy dłużej.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zespołu pałacowo-ogrodowego w Wilanowie- siedziby króla Jana III Sobieskiego. Potem byliśmy w Sejmie i Senacie, gdzie poznaliśmy zasady tworzenia ustaw. Kolejnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego- miejsce upamiętniające walki powstańców, ludności cywilnej, harcerzy o Warszawę w 1944 roku… Spacerkiem, przez Ogród Saski, zatrzymując się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Krakowskim Przedmieściem udaliśmy się do hostelu.

Drugi dzień to przejazd do Łazienek Królewskich- siedziby króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i tam uwieczniliśmy swój pobyt przed Pomnikiem Fryderyka Chopina. Następnie oglądaliśmy panoramę Warszawy  z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. Po obiedzie w Złotych Tarasach, udaliśmy się na Niewidzialną Wystawę- do miejsca niezwykłego… Potem zwiedzaliśmy Stadion Narodowy i mieliśmy możliwość przebywania na tarasie widokowym. Ostatni dzień-to wizyta w Centrum Nauki Kopernik i spacer ogrodami na Bibliotece Uniwersyteckiej. Do hostelu podjechaliśmy metrem.

Czas spędziliśmy miło i bardzo pożytecznie, a symbolem naszej wycieczki była „gęś”.

Opiekunowie wycieczki: Agata Bagińska- Żyta, Tamara Chojnacka, Małgorzata Leja, Katarzyna Piotrowiak