Uruchom wyobraźnię – konkursy plastyczne

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do uruchomienia wyobraźni i udziału w konkursach plastycznych:

  • dla klas 1- 3 – „Moja biblioteka za 100 lat”

Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie pracy konkursowej na podany wyżej temat. Prace powinny być  wykonane na kartce formatu A-4. Można stosować dowolne techniki plastyczne. Prace należy podpisać na odwrocie(imię, nazwisko, klasa) i dostarczyć do biblioteki szkolnej do 26 października. Zapraszamy!

  • dla klas 4-6 – konkurs plastyczny z cyklu „Zainspiruj się poetą” – Wisława Szymborska

Konkurs realizowany jest w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mistrzyni Szymborska”. Zadaniem konkursowym jest wybranie dowolnego wiersza poetki i wykonanie inspirowanej nim pracy plastycznej (format A-3, technika dowolna). Tekst wiersza może być elementem pracy, ale nie musi.  Wszystkie prace konkursowe należy podpisać na odwrocie (imię, nazwisko, klasa oraz tytuł wiersza, który nas zainspirował)  i dostarczyć do biblioteki szkolnej do 26 października.  Zapraszamy!