Udany turniej naszych siatkarek

Dnia 10 maja Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy w Głogowie byli organizatorami Mistrzostw Głogowa i Powiatu Głogowskiego w Mini Piłce Siatkowej w Kategorii Dwójki. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje czterech głogowskich podstawówek : SP 3, SP 6, SP 12 i SP 10. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a w zawodach zagrały dziewczynki z roczników 2013 i młodsze.

Nasze siatkarki zostały wicemistrzyniami Miasta Głogowa !!!!!  oraz wicemistrzyniami Powiatu zajmując II miejsce w powiecie !!!! Serdecznie Gratulujemy !!! Celem turnieju była popularyzacja siatkówki w środowisku szkolnym, zastosowanie poznanych elementów techniczno – taktycznych w grze, podnoszenie sprawności fizycznej oraz upowszechnianie wzorców aktywnego spędzania czasu. Po tym turnieju mistrz i w-ce mistrz Głogowa, czyli SP 10 i SP 3, zagrali mecz o tytuł Mistrza Powiatu. Tym razem najlepsze okazały się uczennice SP 10 wygrywając mecz 2:0,    a nasze zawodniczki  w składzie : Julia Skokowska, Ania Ancygier, Lika Surmii , Maja Kowal, Julia Zajączkowska, Marlenka Hoffmann zajęły II miejsce.  Turniej przebiegł w miłej, radosnej i sportowej atmosferze. Uczniowie wykazali się znajomością przepisów gry oraz zasad ,,fair play”. Choć nie dla każdej drużyny zawody zakończyły się miejscem na podium, to jednak wszyscy zawodnicy walczyli do samego końca, zostawiając całe serce na boisku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!