Tydzień promocji zdrowia-Energetykom mówimy nie

W DNIACH  20-24 MARCA 2023 r. ODBYŁ SIĘ W NASZEJ SZKOLE TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA POD HASŁEM : ENERGETYKOM MÓWIMY NIE !!!! Za nami tydzień pełen działań promujących zdrowy styl życia. Uczniowie pełni wrażeń mają o czym opowiadać. Celem podjętych działań było:

– propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia,

– nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków,

– wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym i zdrowym środowisku,

– stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej, a także

integracji  uczniów.

Tydzień Promocji Zdrowia zaczęliśmy od zapoznania uczniów z czterema przygotowanymi strefami : Strefą Aktywności Fizycznej, Strefą Gier, Strefą Ciszy  oraz  cieszącą się największą popularnością Strefą Relaksu, w której uczniowie mogli się zrelaksować , odprężyć,  przy relaksacyjnej muzyce  na lekcjach oraz  podczas przerw. Ponadto uczniowie przygotowali hasła o zdrowym stylu życia , odżywianiu, mieli możliwość obejrzenia filmu pt. „ 18 rzeczy , które dzieją się z twoim ciałem kiedy nie ćwiczysz”, rozwiązywali krzyżówki dotyczące zdrowia i higieny.  Przeprowadziliśmy także  wśród uczniów anonimową ankietę, która dostarczyła nam informacji nt. odżywiania          i aktywności fizycznej  naszych uczniów z  klas 4- 8.  Nie mogło również zabraknąć informacji nt. energetyków oraz ich wpływu na prawidłowe funkcjonowanie młodego organizmu. Jako podsumowanie informacji na temat energetyków uczniowie dostali ulotki informacyjne oraz możliwość zgłębienia wiedzy  na ich temat  czytając zamieszony w zakładce  „Trzymaj Formę” artykuł.  W piątek na  tanecznej przerwie  wszyscy bawili się znakomicie, tańcząc wspólnie ulubioną przez wszystkich „ Belgijkę ”. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie nie tylko wiedzą czym jest zdrowy tryb życia, ale przede wszystkim stosują te zasady w swoim życiu, by zawsze być zdrowym  i uśmiechniętym!

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie  

Opracowała : Grażyna Dziadkowiec-Kublik

Urszula Paprocka