Tydzień Języka Polskiego

„Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swój mową tych wszystkich, którzy ją z taką czcią traktowali.”

Janusz Korczak

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem uchwalanym przez UNESCO i obchodzonym na całym świecie 21 lutego. I my postanowiliśmy włączyć się w tę piękną akcję promocji języka ojczystego, organizując i uczestnicząc w ciekawych akcjach szkolnych.

Uczniowie starszych klas zaskoczyli nas niezwykłą pomysłowością, oryginalnością i talentem plastycznym, projektując przepiękne okładki ulubionych lektur. Jury miało nie lada problem, aby wyłonić najlepsze prace. Po długiej i burzliwej naradzie postanowiono przyznać:

I miejsce – Jowita Opiłowska i Liliana Leśniak

II miejsce – Liza Kucharska

III miejsce – Amelia Matuszak.

W czwartek 22 lutego reprezentanci klas IV-VIII walczyli o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Dyktando o tematyce kulinarnej najlepiej napisały:

Blanka Jurdeczko(I miejsce),Iga Wójcik (II miejsce),Natalia Sołtys i Nina Baniecka(ex aequoIII miejsce).

Gratulujemy zwycięzcom!Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok!

 

Iwona Patelska-Mazur

Ewa Sieradzy