Tydzień Języka Ojczystego

W dniach 6 – 10 marca 2023r.  obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. Uczniowie mieli co robić, zaczęli od dekorowania szkoły chmurami wyrazowymi, a w kolejnych dniach czekały na nich ciekawe i różnorodne zadania, promujące poprawność języka polskiego i polską literaturę. Każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i talentami, walcząc o tytuł  „Mistrza ortografii” czy biorąc udział wkonkursie plastycznym pt. „Zakładka do książki o ulubionej lekturze szkolnej”. Dodatkowo zabawie z językiem towarzyszyły  tzw. aktywne przerwy, podczas których odbywały się konkurencje związane z ortografią, znajomością lektur i poprawną dykcją. Wiele radości sprawiły  „wierszyki łamiące języki” prezentowane przez chętne osoby na forum szkoły.

Zaangażowanie uczniów było ogromne, a tydzień pełen wrażeń! Oto wyniki:

Dyktando szkolne:

I miejsce Dawid Rybakowski 8g

II miejsce Martyna Orłowska 8a

III miejsce Blanka Jurdeczko 7a

Łamańce językowe:

I miejsce Michalina Kolańczyk 7a

II miejsce Aleksandra Białota 4a

III miejsce Liwia Płowiec 5b

Zakładki do książek:

I miejsce Julia Kałużny 8d

II miejsce Zofia Wesołowska 5a

III miejsce Antoni Kloc 4a

Wyróżnienia: Nicola Włodarczyk, Nadia Twardy, Lena Szczotka, Hanna Cichoszewska, Filip Szymajda.

Gratulujemy laureatom!

Dziękujemy za udział  i zaangażowanie wszystkim uczniom i nauczycielom!

Ewa Sieradzy i Iwona Mazur